SEAT pokračuje ve své intenzivní podpoře české atletiky. I v letošním roce se konají po celé České republice akce úspěšného projektu Atletika pro děti za významného přispění značky SEAT. Ta se kromě toho podílí také na přípravách halového mistrovství Evropy v atletice, jež se uskuteční příští rok v Praze. SEAT podporuje rovněž závody mistrovství České republiky v atletice a ve vozech SEAT jezdí kromě zástupců Českého atletického svazu také úspěšní čeští atleti v čele s Bárou Špotákovou a Pavlem Maslákem.

pavel-maslak-seat-leon-fr-sc-01

„Těší nás, že ve značce SEAT máme tak silného a dlouhodobého partnera,“ říká o úspěšné spolupráci španělského výrobce automobilů s Českým atletickým svazem Libor Varhaník, předseda ČAS. „Díky tomu můžeme dále rozvíjet například náš stěžejní projekt Atletika pro děti, zaměřený na všestranný rozvoj dětí od nejranějšího věku. Vrcholem dosavadní spolupráce bude bezesporu Halové mistrovství Evropy 2015 v Praze, na jehož přípravách už intenzivně pracujeme.“

Zahájení předprodeje vstupenek na vrcholnou evropskou atletickou akci, která se uskuteční ve dnech 6. až 8. března 2015 v pražské O2 aréně, bude oznámeno již v průběhu léta.

V letošním roce se mohou čeští diváci stát svědkem napínavých atletických klání na závodech, zařazených do mistrovství České republiky v atletice. Ve dnech 2. až 3. srpna 2014 se v Ostravě uskuteční mistrovství ČR mužů a žen na dráze a po něm bude v posledních dvou srpnových dnech následovat mistrovství ČR do 22 let v Jablonci nad Nisou. O týden později budou bojovat o mistrovské tituly družstva v Kolíně. Letošní program nejvýznamnějších atletických událostí v České republice zahrnuje také mistrovství ČR v silničním běhu Běchovice, které se uskuteční 28. září.

„Sportovní duch a touha po nejlepších výkonech je značce SEAT vlastní, což se odráží i v naší dlouhodobé podpoře české atletiky, která trvá již 15 let a v posledních letech se ještě více stupňuje. Máme velkou radost ze skvělých úspěchů nejlepších českých atletů na evropské i světové atletické scéně a jsme rádi, že můžeme tyto talentované sportovce podporovat mimo jiné poskytováním našich vozů. A protože jsme značka, která míří do budoucnosti, zahrnuje naše angažmá ve světě atletiky také velmi přínosný projekt Atletika pro děti, který se od nového školního roku rozroste o Atletiku pro děti do škol,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Přečtěte si také:  SEAT Tarraco e-Hybrid je plug-in hybrid se stejným výkonem jako má CUPRA Formentor

Na akce Atletiky pro děti, pořádané již čtvrtým rokem s mottem „Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát!“, mohou rodiče s dětmi zavítat například 11. června v Kolíně v rámci republikového finále Štafetového poháru. O prázdninách si mohou děti zasportovat 2. srpna v Ostravě při mistrovství ČR v atletice. Velmi nabité bude září, kdy jsou na programu hned tři akce těsně za sebou: Mladé Běchovice (20. 9.), Velká cena APD Ústí nad Labem (23. 9.) a Kladno (26. 9.). Kromě toho v září odstartuje nový projekt Atletika pro děti do škol, zaměřený na děti z prvního stupně základních škol.

SEAT je již 15 let silným a spolehlivým partnerem Českého atletického svazu a po celou tuto dobu podporuje úspěšné české atlety zápůjčkami svých vozů. Ve vozovém parku Českého atletického svazu jezdí například rodinná Alhambra v barvách projektu Atletika pro děti, zatímco nový Leon slouží při organizačních přípravách halového mistrovství Evropy, které se uskuteční v roce 2015 v Praze.

Od letošního roku je řidičem dynamického modelu SEAT Leon SC FR a ambasadorem španělské značky SEAT v České republice sprinter Pavel Maslák, halový mistr světa, dvojnásobný mistr Evropy a držitel mnoha sprinterských rekordů, který má za sebou skvělý start do letošního roku. Sympatický atlet v prvním závodě Diamantové ligy v Dauhá, který se konal začátkem května, opět posunul český rekord v běhu na 400 metrů časem 44,79 sekundy, s nímž obsadil skvělé třetí místo. Stejného umístění v Dauhá dosáhla Lenka Masná v disciplíně běh na 800 metrů.

Další dobrou zprávou pro příznivce české atletiky je brzký návrat slavné oštěpařky a dvojnásobné olympijské vítězky Báry Špotákové na atletické stadiony po přestávce vyplněné mateřskými povinnostmi. Vždy usměvavá Bára od loňského roku jezdí v sedmimístném MPV SEAT Alhambra a nedávno úspěšně absolvovala soustředění ve Španělsku. V prvním závodě letošní sezony se představí pravděpodobně už koncem května nebo začátkem června.