SEAT Ibiza – Novější a krásnější

Autor: Pavel Srp - 12. 1. 2012


Na scénu přichází nová generace úspěšného španělského modelu SEAT Ibiza, jehož SPY fotky jsme vám přinesli nedávno. Nový SEAT Ibiza uchvátí srdce náročných zákazníků svým mladým designem nabitým emocemi a nevídaným potěšením z jízdy. Po ruce má ovšem také rozumové argumenty v podobě inovativní techniky a ještě vyšší úrovně funkčnosti a kvality. Značka SEAT tak v maximální možné míře využívá skutečnosti, že je součástí koncernu Volkswagen, který si v rámci celosvětového automobilového průmyslu udržuje vedoucí postavení v oblastech technologií, kvality a bezpečnosti.

Nová modelová řada Ibiza nabízí obrovskou šíři rozmanitých modelů střižených přesně podle individuálních požadavků od kompaktní a sportovní třídveřové Ibizy SC přes dynamickou a univerzální pětidveřovou Ibizu až po elegantně praktické kombi Ibiza ST. Od extrémně hospodárného modelu Ibiza E-Ecomotive s emisemi CO2 89 g/km až po mimořádně sportovní model Ibiza FR s výkonem 110 kW (150 k). Všem verzím jsou společné zejména dvě silné stránky – velmi vysoká úroveň kvality a mimořádně výhodný poměr cena/výkon. Nová Ibiza bude uvedena na trh na jaře letošního roku.

Ibiza je jedním z nejprodávanějších modelů ve svém segmentu v Evropě: dosud se pro některý ze sportovních kompaktních modelů španělské značky rozhodlo více než 500 000 lidí. Průměrný věk majitelů Ibizy přitom patří mezi nejnižší v příslušném tržním segmentu. Design byl dlouho nejdůležitější předností Ibizy a zákazníci jej zmiňovali jako hlavní důvod, proč se rozhodli právě ke koupi Ibizy. A minimálně ve stejné míře tomu tak bude i v budoucnosti. Nová Ibiza představuje se svým moderním, svěžím a optimistickým vzhledem další výrazný krok vpřed ve vývoji stylistické identity značky SEAT a zároveň připravuje cestu pro budoucí modely.

„Ibiza je důležitým základem naší značky. S novou generací děláme velký krok vpřed. Svěží a mladý designérský jazyk vyjadřuje jedinečný a osobitý charakter značky SEAT a zdůrazňuje také preciznost a kvalitu našich produktů,“ říká James Muir, prezident společnosti SEAT, S.A.. „Nová Ibiza se díky tomu stává klíčovým prvkem v rozvojové strategii značky SEAT. Její úspěch bude ještě výraznější, v neposlední řadě také na našem novém trhu v Číně.“

Za expresivním designem nové Ibizy se ukrývá pozoruhodný soubor inovativních technických řešení. Nejnovější generace nejmodernějších motorů TDI a TSI, převodovek DSG a systému Start/Stop stojí za kombinací dynamiky s výjimečnou hospodárností a zaručuje potěšení z jízdy, které je pro značku SEAT charakteristické.

Dalším příkladem je přenosný multimediální systém s dotykovým displejem. V jednom přístroji bude mít řidič k dispozici funkce navigačního systému, palubního počítače, audiosystému a systému handsfree. Přestože je tento systém plně integrován do palubního elektronického systému Ibizy, je rovněž vyjímatelný a využitelný i mimo automobil. Přenosný multimediální systém SEAT bude na trh uveden v průběhu roku
2012.

„Nová Ibiza je výkladní skříní technického know-how značky SEAT. Emocemi nabitý design, strhující jízda a mimořádně vysoké standardy kvality jsou základem osobitého charakteru, k němuž přispívá rovněž vylepšená funkčnost. Ibiza je nejsportovnějším a nejpraktičtějším vozem ve svém segmentu,“ říká Dr. Matthias Rabe, výkonný viceprezident společnosti SEAT S.A. zodpovědný za výzkum a vývoj.

[nggallery id=215]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru