SEAT Arona, speciální edice Marina

SEAT Ibiza a Arona ve speciální edici Marina využívají materiály z odpadu z oceánů a moří

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: SEAT - 30. 5. 2023


SEAT pokračuje ve své spolupráci s organizací SEAQUAL INITIATIVE, jejímž cílem je urychlovat zavádění inovací a cirkulární ekonomiky a přispívat k ochraně přírodních zdrojů ve Středozemním moři a dalších oblastech. SEAT současně také zahajuje novou spolupráci s firmou Autoneum a jako první výrobce automobilů začal používat recyklované materiály LABEL blue by BORGERS. Tím pomůže odstraňovat z oceánských vod více než 2 miliony plastových lahví ročně.

SEAT těmito kroky zlepšuje udržitelnost modelů SEAT Ibiza a Arona. Jejich speciální edice Marina mají čalounění sedadel s materiálem SEAQUAL YARN, zatímco všechny verze modelů SEAT Ibiza a Arona jsou nyní vybavovány koberci a podlahovými krytinami vyrobenými z recyklovaných materiálů LABEL blue by BORGERS, získávaných z plastového odpadu odhozeného do moře.

SEAQUAL INITIATIVE a LABEL blue by BORGERS spolupracují s nevládními organizacemi, rybáři, úřady a místními komunitami na čištění moří a oceánů. Mořský odpad z pláží, hladiny i dna oceánů a moří, řek a jejich ústí je sbírán v rámci úklidových programů. Po roztřídění podle různých druhů materiálu se plasty očistí a přemění na upcyklovaný plast z moří, který se používá k výrobě vláken SEAQUAL YARN pro čalounění sedadel a polyesterových vláken LABEL blue by BORGERS pro podlahové krytiny a koberce.

„SEAT usilovně hledá inovativní řešení, abychom splňovali naše cíle v oblasti udržitelnosti. Projekty, mezi něž patří například používání recyklovaných materiálů, nejenže pomáhají naší společnosti dosahovat svých cílů, ale také přispívají k průběžnému čištění našich jezer, řek a oceánů,“ řekl Dr. Werner Tietz, člen představenstva odpovědný za výzkum a vývoj značek SEAT a CUPRA. „SEAT s velkým odhodláním přispívá k ochraně přírodních zdrojů ve své bezprostřední blízkosti – v oblasti Středozemního moře. Je to mimořádně důležitá součást našich aktivit v oblasti trvalé udržitelnosti.“

Speciální edice modelů SEAT Ibiza a Arona Marina bude dostupná v široké škále motorizací s výkony od 70 do 110 kW s možností volby manuální nebo automatické převodovky DSG. Charakteristickým znakem modelů v edici Marina je svěží design v interiéru díky nové kombinaci použitých odstínů a materiálů na sedadlech, dekorech palubní desky, u výdechů klimatizace a na výplních dveří. Nová kola v rozměrech 17 a 18 palců s broušenou úpravou a černo-stříbrným odstínem zajistí snadnou identifikaci edice Marina i z vnějšku.

Zákazníky potěší bohatá sériová výbava obsahující automatickou dvouzónovou klimatizaci, tmavá zadní okna, zadní parkovací senzory nebo plnou konektivitu systémů Full Link a SEAT CONNECT v kombinaci s atraktivní cenou již od 489 900 Kč u modelu SEAT Ibiza Marina, respektive 524 900 Kč u modelu SEAT Arona Marina. Pro náročnější zákazníky je dostupná dále obohacená varianta Marina+ doplňující sériovou výbavu například o bezklíčové odemykání Kessy, ambientní LED osvětlení interiéru a řadu dalších komfortních a estetických prvků.

Výroba speciální edice vozů SEAT Ibiza a Arona Marina, jejichž výbava zahrnuje čalounění sedadel SEAQUAL YARN a podlahové krytiny a koberce z recyklovaných polyesterových vláken LABEL blue by BORGERS vyráběných z plastového odpadu z moří, bude zahájena v červnu 2023.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru