SEAT Ibiza letos slaví už 30 let, první Ibiza sjela z výrobní linky už v roce 1984. Automobilka v rámci oslav připravila speciální model 30th Anniversary. O tom, jestli bude k prodeji i v České republice, zatím nic nevíme. Nechme se překvapit.

SEAT Ibiza 30th Anniversary vychází z nejhezčí z nabízených karosářských variant, třídveřového SC a výbavové linie Style. V nabídce bude trojice barev: Balea Beige, Technic Grey a Emocion Red. Kromě speciálního označení plaketkami na B-sloupku a zadním okně, dostane xenonová světla s LED pro denní svícení, LEDková zadní světla či mnoho doplňků lakovaných do černé lesklé barvy jako jsou kryty vnějších zpětných zrcátek, masku chladiče, dveřní sloupky a 17″ litá kola.

Ochuzen nezůstal ani interiér, kam poputují sedadla čalouněná Alcantarou, kůži čalouněný volant, hlavice řadící páky i madlo ruční brzdy, koberečky s logem 30th Anniversary a nebo – jako vůbec do prvního modelu SEAT – couvací kamera, jejíž obraz se bude promítat na displeji multimediálního systému SEAT Portable System.

Ovšem lahůdkou je to, že lidé poznají vaši speciální Ibizu i bez auta. Stačí totiž, abyste vyndali svůj klíč, který dostal speciální béžový obal s logem 30. výročí…

Jsme zvědaví, jak to dopadne a jestli se tahle speciální 30-ti letá Ibiza dostane i do České republiky, co myslíte vy?