SEAT gratuluje českým atletům k velmi úspěšnému vystoupení na 33. halovém mistrovství Evropy v atletice, které se uskutečnilo ve dnech 5. až 8. března 2015 v Praze. Bouřlivé povzbuzování diváků ve vyprodané O2 aréně pomohlo české atletické reprezentaci k celkem šesti medailím a celé řadě dalších vynikajících výkonů. Prestižní sportovní akce se konala za významné podpory značky SEAT, která mimo jiné poskytla organizátorům flotilu vozidel Leon ST a Alhambra.

„Kdo nezažil pražské halové mistrovství Evropy, o hodně přišel. Diváci vytvořili opravdu fantastickou atmosféru, která hnala atlety k vynikajícím výkonům. Šest medailí pro českou atletiku je famózním úspěchem, k němuž bych rád našim atletům jménem značky SEAT pogratuloval. Zároveň mám radost, že SEAT mohl být u toho a že jsme svým dílem mohli přispět ke zdárnému průběhu pražského atletického šampionátu,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Držitelem jedné ze dvou zlatých medailí české výpravy z halového ME v Praze je suverénní Pavel Maslák, který ovládl běh na 400 metrů. Čtyřiadvacetiletý sprinter zaběhl na mistrovství ČR před dvěma týdny nejlepší letošní světový výkon (45,27 s) a ve finálovém běhu na mistrovství Evropy za tímto časem zaostal o pouhých 6 setin sekundy. Maslák tak obhájil zlatou medaili z halového ME v Göteborgu 2013 a rozšířil svou sbírku úspěchů, v níž má mimo jiné i loňské zlato z halového MS v polských Sopotech.

Z druhé zlaté medaile se radoval sedmadvacetiletý Jakub Holuša, který předvedl v závodě na 1500 metrů fantastický finiš, v němž stáhl ztrátu na svého tureckého soupeře a nakonec jej překonal s náskokem pouhých 6 setin sekundy. Holuša se v cíli radoval nejen z evropského zlata, ale i z nového českého rekordu, který má hodnotu 3:37,68 minuty.

Nečekaný triumf slavil na halovém mistrovství Evropy v Praze jednadvacetiletý skokan do dálky Radek Juška, který se do finále probojoval z osmého místa, které bylo poslední postupové, skokem dlouhým 779 cm. Hned první finálový skok však Juškovi dokonale vyšel a rozhodčí mu naměřili 810 cm. Juška si tímto výkonem posunul osobní rekord o 16 cm a zároveň si zajistil fantastické druhé místo v nabité evropské konkurenci.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: Buggyra Racing i v 11. etapě šlape, Macháčka dělí od triumfu ve své kategorii 447 kilometrů

O trojici bronzových medailí pro české barvy se zasloužili pětibojařka Eliška Klučinová, koulař Ladislav Prášil a v posledním závodě evropského šampionátu i česká čtvrtkařská štafeta ve složení Daniel Němeček, Patrik Šorm, Jan Tesař a Pavel Maslák. K medailovým pozicím měly hodně blízko i české čtvrtkařky Denisa Rosolová, Helena Jiranová, Zdeňka Seidlová a Zuzana Hejnová, které dělilo od třetího místa pouhých 18 setin sekundy.

Šestadvacetiletá rodačka z Prahy Eliška Klučinová se umístila na třetím místě v pětiboji s novým českým rekordem 4687 bodů, přičemž na druhé místo ztratila jen 9 bodů! Čtyřiadvacetiletý Ladislav Prášil zopakoval svým pražským výkonem ve vrhu koulí bronz z halového ME v Göteborgu, zatímco mužská štafeta v běhu na 4×400 metrů ustavila nový český rekord hodnotou 3:04,09 min.

Halové mistrovství Evropy v atletice 2015 v Praze bylo nejvýznamnější atletickou akcí v České republice od roku 1978. SEAT poskytl organizátorům, jako národní dodavatel halového mistrovství Evropy v atletice v Praze, flotilu nových vozů SEAT, která čítala 9 vozů Leon ST a 16 velkoprostorových vozů Alhambra a zajišťovala mimo jiné přepravu účastníků halového mistrovství Evropy.

Vrcholnou atletickou akci podpořila také olympijská vítězka v hodu oštěpem, Barbora Špotáková, která v sobotu odpoledne ve stánku SEAT v nákupním centru Harfa podepsala své fotografie stovkám příznivců.

SEAT je již 16 let partnerem české atletiky. Ve vozech SEAT jezdí například oštěpařka Barbora Špotáková (SEAT Alhambra), sprinter Pavel Maslák (SEAT Leon SC FR) nebo šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák. SEAT podporuje také úspěšný projekt Atletika pro děti s bohatým doprovodným programem pro rodiče a děti se zaměřením na pohyb a zábavu. Spojení značky SEAT s atletikou je postaveno na společných hodnotách v podobě sportovního ducha, touhy po nejlepších výkonech a univerzálním zaměření.