Ačkoliv je, co se SEATu Ateca Cupra týče, ze strany automobilky ticho po pěšině, na Nürburgringu se tohle ostré SUV předvedlo v plné parádě a bez maskování. Má to snad znamenat, že se ho dočkáme již brzy? To zatím není úplně jasné, ale ostré SUV, které si můžete prohlédnout v přiložených videích níže, nejen že skvěle vypadá, ale hlavně celkem zajímavě zní.

Spekulace, které se o možné Atece Cupra stále rojí, hovoří o tom, že interiér nabídne sportovně střižená sedadla a kombinaci kůže s Alcantarou. Pod kapotou by se mělo nacházet dvoulitrové TSI, které by mělo být naladěno na 300 koní, tedy na stejný výkon, který nabízí nový Leon Cupra 300. Po internetu ale kolují informace o možném výkonu až 310 koní, tedy takový výkon, který má nový Volkswagen Golf R! Ateca Cupra by také měla dostat větší kola i brzdy.

Bohužel jsou to ale vše zatím jen dohady. SEAT prostě mlčí a místo informací před několika dny představil sportovní Atecu ve výbavě FR. Což o to, Ateca FR je velmi povedená, ale těch 310 koní zabalených do slušivého kabátu španělského SUV zní prostě o něco líp. 🙂 Tak uvidíme, jestli, jak a kdy se automobilka pochlapí…