SEAT a Petr Fulín jsou po vítězství v Portugalsku v čele průběžného pořadí

Autor: Tisková zpráva - 26. 6. 2017


Petr Fulín, dvojnásobný šampion a dvojnásobný vicemistr v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC a dvojnásobný držitel Zlatého volantu, se po úspěšném závodním víkendu na náročném městském okruhu Vila Real dostal do čela průběžného pořadí. Díky prvnímu a pátému místu ze dvou závodů čtvrtého podniku letošní sezony ETCC v Portugalsku vstupuje český jezdec se závodním vozem SEAT Leon Cup Racer TCR do tříměsíční letní přestávky s třináctibodovým náskokem před svými konkurenty.

„Gratuluji Petrovi a celému týmu, který pro něj připravuje závodní vůz SEAT Leon Cup Racer TCR, k velkému úspěchu v Portugalsku,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Třináctibodový náskok v čele tabulky před letní přestávkou je skvělá výchozí pozice do dalších bojů o titul, o jehož držiteli rozhodnou závody v belgickém Zolderu a českém Mostě. Se všemi fanoušky motoristického sportu se tedy máme po celé léto na co těšit.“

Na čtvrtý podnik letošní sezony evropského poháru cestovních vozů se musely závodní týmy ETCC přesunout až do dalekého Portugalska. A hned po příjezdu i během celého víkendu se jim dostalo vřelého přivítání a bouřlivé podpory. „Celé město stejně jako loni žilo závody, termín je vybrán tak, že všude okolo trati to voní dobrým jídlem. Divácká kulisa byla výborná a my navíc odjíždíme s pocitem dobře odvedené práce. Co víc si přát,“ říká o čtvrtém víkendu sezóny Petr Fulín.

Český jezdec sice neodstartoval do druhé poloviny sezony evropského poháru cestovních vozů z „pole position“, avšak krátce po startu prvního závodu převzal vedení, které si udržel až do cíle. V druhém závodě se musel Petr Fulín podle pravidel prodírat startovním polem, což nebyl na městském okruhu snadný úkol. Druhý závod byl nakonec kvůli několika kolizím a poškozeným svodidlům předčasně ukončen, a to v době, kdy se český jezdec držel na pátém místě. „Naší ambicí bylo hlavně dojet oba závody, nemít technické potíže a udržet se ve hře o titul. Díky našim výsledkům a zaváhání soupeřů se nám nakonec podařilo tyto cíle překonat, takže jsem spokojen,“ dodává Petr Fulín.

Pátý závodní víkend letošní sezony ETCC odstartuje v Belgii až za tři měsíce, a Petr Fulín tak bude mít dostatek času k analýze jarní části evropského poháru cestovních vozů i k důkladné přípravě na oba podniky, které zbývají do konce sezony. „Dva víkendy před koncem držíme pěkný náskok. Nechci to zakřiknout, ale rozhodně je lepší mířit do přestávky s dobrým pocitem než se špatnou náladou, kdy člověk čeká na další příležitost to přebít. Víkend jsme si i přes vzdálenost od domova v naší partě užili, celý tým šlapal jako dobře namazaný stroj,“ shrnul Petr Fulín dojmy z úspěšného víkendu v Portugalsku.

Nadcházející podnik ETCC se uskuteční 17. září na belgickém okruhu Zolder.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru