SEAT a Petr Fulín budou opět bojovat o vítězství

Autor: Anina Russová - 25. 4. 2017


Petr Fulín, dvojnásobný šampion a dvojnásobný vicemistr v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC a dvojnásobný držitel Zlatého volantu, vstoupí o nadcházejícím víkendu v italské Monze do nové sezony ETCC 2017 opět se závodním vozem SEAT Leon Cup Racer TCR. Jeden z nejlepších českých okruhových jezdců současnosti bude již potřetí v řadě bojovat za podpory českého importéra značky SEAT o titul v divácky velmi atraktivním evropském poháru cestovních vozů ETCC, který nabízí napínavé souboje a nejtěsnější výsledky po celou sezonu. Letošní ročník ETCC bude pro české fanoušky motoristického sportu ještě zajímavější díky finálovému závodu, který se pojede začátkem října v Mostě.

„Mám velkou radost, že s Petrem Fulínem vstupujeme do třetí společné sezony v ETCC,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Pro české fanoušky okruhových závodů je další skvělou zprávou, že se finálový závod ETCC 2017 uskuteční v České republice na Autodromu Most. Petr Fulín podával za volantem závodního vozu SEAT Leon Cup Racer TCR v obou uplynulých sezonách, kdy mu titul unikl vždy jen o vlas, vynikající výkony. Věřím, že s podporou českého importéra značky SEAT se Petrovi podaří na tyto vynikající výsledky navázat a napotřetí prolomit dosavadní smůlu.“

Petr Fulín bude v sezoně 2017 usedat za volant závodního vozu SEAT Leon Cup Racer TCR v nových barvách vycházejících z barevných schémat nových showroomů značky SEAT. Nejlepší český okruhový jezdec má po pěti sezonách v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC na svém kontě dva tituly mistra a dva tituly vicemistra.

SEAT Leon Cup Racer TCR v novém designu je poháněn přeplňovaným dvoulitrovým motorem 2.0 TSI o výkonu 330 k ve spojení s šestistupňovou sekvenční převodovkou. Náročným požadavkům okruhových závodů je podřízen vyspělý soubor aerodynamických prvků, účinné chlazení, optimalizovaná výfuková soustava, výkonná brzdová soustava s kotoučovými brzdami vpředu o průměru 378 mm a vyspělý podvozek s nastavitelnou charakteristikou tlumičů.

Strhující zážitky z řízení rychlého vozu si mohou dopřát také běžní zákazníci značky SEAT. Jen o 30 k méně než Leon Cup Racer TCR má totiž pod kapotou nový sériově vyráběný SEAT Leon Cupra 300, který byl nedávno uveden na český trh jako nejvýkonnější a nejrychlejší SEAT všech dob. Vrcholná sportovní verze, dodávaná ve všech třech karosářských variantách jako pětidveřový hatchback, třídveřové SC i rodinné kombi ST, kombinuje nejvyšší výkony, pramenící z vyspělé techniky, s praktickou funkčností a přitažlivým designem. SEAT Leon CUPRA v rodinné verzi ST může být navíc vybaven pohonem všech kol 4Drive ve spojení s dvouspojkovou převodovkou DSG. V této konfiguraci je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou pouhých 4,9 sekundy.

Kalendář ETCC pro rok 2017 zahrnuje stejně jako v loňském roce celkem šest závodů. První podnik letošního ročníku evropského poháru cestovních vozů bude o nadcházejícím víkendu (28. až 30. dubna) hostit italský okruh Monza. Za další dva týdny (12. až 14. května) se startovní pole ETCC představí na Hungaroringu v Maďarsku, poté bude následovat závod na německém Nürburgringu (25. až 27. května). První část sezony završí 23. až 25. června závodní víkend na portugalském okruhu Vila Real. Po letní přestávce přivítají diváci závodní jezdce ETCC v belgickém Zolderu (15. až 17. září). Finálový závod ETCC 2017 na mosteckém autodromu (6. až 8. října) bude pro všechny české fanoušky motoristického sportu skvělým vyvrcholením letošní sezony.

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr a dvojnásobný vicemistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC, pokračují v úspěšné spolupráci, navázané v roce 2015. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti se umístil v ETCC 2015 a 2016 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT. První závod ETCC 2017 se jede koncem dubna v italské Monze. V květnu se uskuteční dva závody, na maďarském Hungaroringu a německém Nürburgringu. Červnový závod na okruhu Vila Real v Portugalsku stanoví pořadí před letní přestávkou, po níž se závodníci postaví na start v září v belgickém Zolderu. Finále ETCC 2017 budou sledovat diváci na Autodromu Most v České republice.

Informace a komentáře Petra Fulína naleznete také na facebookovém a twitterovém účtu značky SEAT a na speciálních stránkách věnujících se pouze závodům, kde naleznete tiskové zprávy, videa, fotky atd.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru