Sportovci-Jiri_Kejval_COV-Martin-Peleska-Toyota

Samková, Fuksa, Seemanová, Svoboda a další olympionici budou jezdit v hybridech Toyota

Autor: Tisková zpráva - 10. 1. 2019


Čeští olympionici mají nového partnera, automobilku Toyota. Ta chce pomoct českým sportovcům vytvořit ideální prostředí pro přípravu prostřednictvím svých ekologických, hybridních vozů. Toyota je zároveň také celosvětovým sponzorem olympijských a paralympijských her.

Toyota poskytne Českému olympijskému výboru flotilu osobních i užitkových vozů, v případě osobních vozů jde výhradně o hybridní modely. Vozy pomohou nejen při cestách na závody a soustředění, ale i v rámci mnoha projektů, které ČOV celoročně organizuje.

„Konečně budu mít řidičák a těším se i na řízení velkých aut. Naštěstí jsem už zdravá po mononukleóze. Můj cíl je teď zvládnout dohromady školu a plavání,“ říká plavkyně Barbora Seemanová, která se zároveň brzy stane novou ambasadorkou Toyoty.

Olympijský duch a podpora mládeže

„Filozofie značky Toyota se shoduje s duchem olympiády, a to jak ve smyslu pro fair play, tak v neustálé touze po zdokonalování. Mobilita v duchu Toyoty už dnes přesahuje svět aut a pomáhá lidem po celém světě překonávat výzvy i případná postižení,“ říká Martin Peleška, šéf české Toyoty.

Český olympijský výbor se teď bude podle jeho předsedy Jiřího Kejvala díky hybridním vozům chovat více ekologicky. „Ekologie je celosvětovým trendem, ať už se jedná o hybridní pohony či další alternativy. Toyota bude podporovat nejen vrcholové sportovce a sport na nejvyšší úrovni, ale významně pomůže i dílčím projektům, které jsou zaměřené na sportování mládeže a zvýšení fyzické zdatnosti dětí,“ řekl Kejval.

David Svoboda zatančí později. Olympijský výbor i Toyota jsou pro něj vzor

„Pro sportovce je důležité rychle se pohybovat. Český olympijský výbor i Toyota jsou považovány za vzor. Těším se na tohle partnerství. Potom vám předvedu tanec, ale až nebudu pod tlakem na podiu,“ říká s úsměvem olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda.

Mezi českými olympioniky je už nyní řada ambasadorů Toyoty. Dlouhodobě s automobilkou spolupracuje snowboardcrossařka Eva Samková i celý snowboardcrossový tým. Jako nové tváře se v říjnu představili také beachvolejbalistky Markéta Sluková a Bára Hermannová, rychlostní kanoista Martin Fuksa a skateboardista Maxim Habanec.

Samková: Tenkrát by mi auto nikdo nedal

„Jsem s Toyotou už od roku 2013. Tenkrát by mi auto ještě nikdo nedal, ale právě Toyota mi v tom pomohla a chtěla mě podporovat dlouhodobě. Jezdím v Toyotě RAV4, což je pro mě ideální, protože s ní všude vyjedu,“ říká olympijská vítězka Eva Samková.

Toyota na začátku loňského roku uzavřela spolupráci také s Českým paralympijským výborem. Paralympionikům poskytla hybridní Toyoty RAV4 a užitkové vozy Toyota Proace. S českými paralympioničkami Annou Luxovou a Annou Peškovou a s českým para hokejovým týmem česká Toyota připravila rovněž lokální komunikační kampaně pro média a sociální sítě.

Japonská automobilka se v roce 2015 stala oficiálním celosvětovým partnerem olympijských a paralympijských her až do roku 2024, což zahrnuje olympijské a paralympijské zimní hry v Pchjongčchangu 2018 a Pekingu 2022, a také letní olympijské hry v Tokiu 2020 a Paříži 2024.

Chystá se historicky nejinovativnější olympiáda

Cílem globálního partnerství je mimo jiné i zajistit hladký průběh blížících se her v Tokiu. Toyota chce z těchto her udělat ty nejinovativnější v historii, a proto využije své nejmodernější technologie, včetně vodíkové dopravy, autonomního řízení, carsharingu nebo robotiky. Sériově vyráběné technologie a vozy i jednotlivé prototypy nabídne k využití sportovcům, organizátorům i návštěvníkům. Toyota bude také součástí štafety olympijské pochodně.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru