Saab se vrátí a rovnou s pěticí modelů

Autor: Jan Karlík -   15. 12. 2015


Pojďme k následujícím informacím přistupovat se zdravým odstupem. Všichni totiž víme, jakou pohnutou minulost má za sebou tato kdysi ikonická švédská automobilka. Tak jen doufejme, že radost nebude předčasná.

SAAB

Minule jsme vás informovali o prodeji práv na technologii a design sedanu 9-3, který by měl vznikat v Turecku. O samotném Saabu kolovaly zprávy, které vyznívaly spíše na (tentokrát už definitivní) konec automobilky. Jásejte a křičte 3x hurá, Saab prý žije. No, my si asi počkáme na reálná vozidla a znovuobnovení prodeje. Člověk už neví, čemu má věřit. Nicméně poslední zprávy hlásají, že v polovině roku 2016 se začne ve švédském městečku Trollhättan vyrábět elektrická verze dobře známého sedanu 9-3.

Vzkříšený Saab 9-3 by měl mít výrazně pozměněný vzhled, který už má svá nejlepší léta za sebou. Budou existovat také dvě varianty výroby. Vozy určené pro evropský trh budou kompletně dokončeny, verze pro trh čínský budou naopak dokončeny až v Číně v továrně Tianjin. Ale to není všechno. Následně by měly dorazit dokonce hned čtyři nové modely. Velká modelová ofenzíva by měla přijít v roce 2018 (vývoj čtyř nových vozů za dva roky?!). Všechny tyto vozy budou vyjíždět na základech platformy Phoenix. Co se týká rozmanitosti modelové řady, bude se jednat o nástupce sedanu 9-3, druhým v pořadí je menší crossover navazující na koncept 9-3X a samozřejmě nesmí chybět ani dva modely s karoserií SUV. My můžeme Saabu snad jen přát aby do té doby neopadl nesmyslný zájem o vozy této kategorie. Celkem logicky se u všech těchto vozů počítá s použitím elektrického pohonu.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *