SAAB nově s karosérií od finské Ruukki

Autor: Pavel Srp - 29. 1. 2014


Švédská společnost National Electric Vehicle Sweden AB (Nevs), která obnovila výrobu legendárních vozů SAAB, spojila síly s finským výrobcem speciálních ocelí Ruukki. Mimo jiné půjde o dodávky ultra pevné tvarovatelné oceli Litec a další klíčové komponenty zpracování vozu.

Nové automobily Saab vyjíždí z továrny v Trollhätenu již od 2. prosince loňského roku. Ve světě vysoce ceněný model 9-3 je pod novým vlastníkem nyní zpátky ve výrobě a v Nevs se chystají představit svůj první elektromobil v tomto roce.

Společnost Nevs si pro nový projekt jako jednoho ze svých partnerů zvolila Ruukki.

„Je skvělé, že můžeme být součástí vzkříšení jedné z nejznámějších švédských značek,“ říká viceprezident divize speciálních ocelí Ruukki Thomas Hörnfeldt. „Díky pružnosti výrobních kapacit a krátkým dodacím lhůtám dokážeme rychle reagovat na požadavky SAABu,“ dodává.

Firma bude dodávat především ocelové komponenty z vysokopevnostní oceli Litec pro konstrukce nových modelů SAAB 9-3.

„Tvárné vysokopevnostní oceli Litec jsou téměř čtyřikrát pevnější než běžné tvarovatelné oceli a mají vysokou schopnost absorbovat energii a průniky do kabiny vozu v případě srážky,“ vysvětluje Jonas Adolfsson, produktový manažer Ruukki z divize Automotive.

„S ultra pevnou ocelí je možné snížit tloušťku materiálu a tím získat lehčí vozy s nižší spotřebou paliva ale stejnými bezpečnostními parametry. V Ruukki se soustředíme na vývoj materiálů a jejich aplikaci tak, abychom splnili požadavky lehkých energeticky nenáročných vozů.“

Pro dodavatele do automobilového průmyslu je stejně důležitý přístup k zakázce, jako použitý hardware. Aby tuto zakázku bylo možné optimálně zvládnout, sestavila společnost Ruukki tým specialistů, kteří ví, co zákazníci potřebují a umí sami přicházet s novými nápady.

„Úzká spolupráce s našimi zákazníky a partnery je důležitou součástí naší firemní filosofie,“ říká Thomas Hörnfeldt a dále dodává: „Můžeme přispět především nalezením nejlepšího způsobu použití oceli tak, abychom vyvinuli produkt s dokonalými vlastnostmi.“

Tisková zpráva/zdroj:Nevs/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek