Letošní olympijské hry byly plné překvapení i napínavých momentů. Bohužel ani tomuto velkolepému svátku sportu se nevyhnula řada skandálů, především pak těch dopingových. Nejvíce asi dopování svých sportovců „odneslo“ Rusko, které chvíli ani nevědělo, jestli na hry bude moci vyslat své sportovce.

Ruský dopingový skandál byl tak velký, že tato země neomezených možností dostala na výběr. Buď se her vůbec nezúčastní nebo vyšle jen ty opravdu čisté sportovce, kteří navíc budou moci soutěžit jen jako Olympijští atleti z Ruska. A přesně tak se stalo. Ovšem i značně „osekaný“ ruský tým olympijských atletů dokázal při hrách získat 17 medailí. Některé pro Rusko vybojovali jednotlivci, v jiném případě šlo o více či méně početné týmy.

Všichni mají ale jedno společné. Od samotného prezidenta dostal každý, kdo přivezl nějakou medaili, ať už jednotlivec nebo tým, úplně nové BMW. A že to bylo nějaké předání! Všech 140 nových aut na sportovce čekalo na Rudém náměstí, kde pro účely předání proběhla velkolepá oslava. A jak to Rusové vymysleli, co se modelů týče? Ti, kteří vybojovali zlatou medaili, dostali BMW X6, ti, kteří stříbrnou BMW X5 a za bronzové medaile sportovci dostali BMW X4.

Pro představu a vysvětlení dodáme, že modely X6 tedy dostal každý z hráčů týmu ledního hokeje, X5 si vybojovaly krásky z týmu krasobruslařek. Mezi bronzovými medailemi pak dominovala řada jednotlivců. Auto prostě dostal takřka každý. 🙂