Rušný závod na Nürburgringu: Farfus vybojoval pódium pro BMW, Tomczyk získal své první body

Autor: Pavel Srp - 19. 8. 2013

Jen těsně před startem sedmého závodu DTM na Nürburgringu začalo pršet. Tím vznikly podmínky pro skutečně vzrušující podívanou a velmi dramatické momenty. Pilot týmu BMW Team RBM Augusto Farfus (BR), který startoval z prvního místa, se s podmínkami závodu vyrovnal za volantem Castrol EDGE BMW M3 DTM skvěle. Dostal se před něj pouze vítězný Robert Wickens (CA, Mercedes-Benz). Tento výsledek byl pro Farfuse třetím umístěním na stupních vítězů v sezoně a šestým v celé jeho kariéře v DTM.

Martin Tomczyk (DE) se s podmínkami taktéž vyrovnal s přehledem. Startoval ve svém BMW M Performance Parts M3 DTM z 20. místa a během závodu se propracoval až na páté místo. Tímto výsledkem si dojel pro své první body od závodu na Nürburgringu v roce 2012. Páté místo je současně nejlepším výsledkem týmu BMW Team RMG v letošní sezoně.

Nováček týmu BMW Team MTEK Marco Wittmann (DE) měl dobrý start, avšak pro chybě se krátce po startu propadl až do hloubi startovního pole. Ve svém Ice-Watch BMW M3 DTM se však v průběhu závodu probojoval až na sedmé místo v cíli. Jeho týmový kolega Timo Glock (DE) vypadl z bodovaných pozic následkem nárazu od Daniela Juncadelly (ES). Po 47 kolech Glock dojel na 18. místě.

Stejně jako v Moskvě (RU) měl DTM šampion Bruno Spengler (CA) smůlu. Do jezdce týmu BMW Schnitzer v úvodních fázích závodu narazilo několik jezdců a poškodili mu jeho BMW Bank M3 DTM. S tím, jak trať během závodu osychala, nebyl Spengler schopen udržet se v první bodované desítce. Kanaďan dokončil závod na 14. místě, jen těsně před Dirkem Wernerem (DE, SAMSUNG BMW M3 DTM) a Andym Priaulxem (GB, Crowne Plaza Hotels BMW M3 DTM). Joey Hand (US) byl nucen odstoupit ze závodu po kolizi v první zatáčce.

Spengler se v celkové klasifikaci propadl na čtvrté místo a chybí mu 39 bodů na vedoucího Mika Rockenfellera (DE, Audi), který na Nürburgringu dojel na čtvrtém místě. Farfus (66) je nyní za Spenglerem v těsném závěsu – chybí mu na něj jeden bod. S 251 body si BMW udrželo vedoucí pozici v žebříčku automobilových výrobců.