Ruský způsob snižování aut – video

Autor: Anina Russová - 15. 5. 2013


Určitě jste si také všimli toho, že současná tuningová móda se točí zejména okolo jediného – kvalitní, módní a pokud možno co největší kola a co nejnižší, ideálně vzduchový podvozek. Auta se musí pořádně válet, ale zároveň musí na sraz dojet. Proto právě vzduchový podvozek. V Evropě jsme zvyklí na takový ten čistý styl, auto se prostě plouží u země s parádními koly a všichni na něm mohou oči nechat.

Na takové úpravy je i v našich končinách hodně oblíbený Volkswagen. Přiznávám, že mě za poslední dobu hodně zaujaly dva Golfy – jeden GTI z dílny Vossen Wheels a druhý prozměnu na kolech značky Rotiform s luxusní svítící fólií. V americe jsou zase oblíbené klasické vozy, jako například tento Buick Riviera z roku 1964. Ač upraven, přesto se zachovanou původní tváří.

No, ale ne všude se to dělá stylově a pořádně. V Rusku se totiž vše dělá tak trochu jinak… Tam nefrčí Volkswageny nebo klasické Buicky. Tam je velice oblíbená Lada Priora, a protože móda velí snižovat, i členové místního klubu majitelů Lady Priory snižovali. A to za prvé opravdu důkladně, a za druhé tím stylem, že prostě seřezali pružiny. Proč používat drahé podvozky, když stačí flexa? Výsledek je přece stejný. :) A při tak extrémním snížení je potřeba taky banda kamarádů, kteří před příčným prahem pohotově vyskáčou z aut a vůz podloží dřevěnými deskami. Jen dle mého to měli podkládat trochu jinak. No, nevadí. Oni jsou spokojení a my se bavíme. :)

-AR-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru