Ruský úpravce udělal z Toyoty Land Cruiser offroadovou bestii, která projede nejspíš úplně vše

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Khann International - 22. 12. 2021


Toyota Land Cruiser patří mezi stálice mezi terénními speciály. Projede toho hodně a vydrží toho ještě víc. Ovšem i tak mohou mít někteří milovníci jízdy v terénu ještě o něco náročnější požadavky. A právě pro ty je tu ruský úpravce Khann International. Jeho projekt dostal označení Land Cruiser 200 Expedition a postaven je dle speciálních požadavků zákazníků z Austrálie, ale hlavně ze Středního východu.

Úpravce tvrdí, že celá úprava je koncipována tak, aby zákazníkům umožnila nevídaná terénní dobrodružství a zároveň ještě pozvedla už tak dobrodružného ducha samotného auta. Základem úpravy byl model Land Cruiser 200, který dostal upravené nárazníky, novou masku, ochranné plastové díly, ale i LED světelnou lištu mezi světlomety. Auto bylo samozřejmě o něco zvýšeno. 

Nové tvary má ale i kapota, blatníky jsou širší a samozřejmě nechybí ani speciální pneumatiky a kola určená do terénu. Úpravce přidal také šnorchl, nášlapy po pohodlnější nastupování a samozřejmě rezervu, která je v terénu často nepostradatelná.

Úpravce se nijak nezmiňuje o technické stránce jeho práce. Je tedy pravděpodobné, že pod kapotou je standardní osmiválec o objemu 5,7 litru, který přes osmistupňový automat na všechna kola posílá výkon 266 kW a točivý moment 540 Nm. Samozřejmostí je uzávěrka centrálního diferenciálu, asistent jízdy v obtížném terénu Crawl Control, multi-terénní monitor se čtyřmi kamerami, ale i zvýšený 138litrový objem palivové nádrže.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru