Série Gymkhana, kterou do světa začal vypouštět Ken Block, vyvolala už před mnoha velký zájem a začala je napodobovat velká spousta lidí. Někdy šlo o povedená videa, jindy naopak nikoliv. To přiložené je ale povedené hodně, přičemž pochází z Ruska.

„Gymkhana po česku 4“ aneb se Škodou 130 LR kolem “Stonehenge z aut” – video

Znáte hypersport Zenvo ST1? Jde o superauto dánského výrobce, které má před zadní nápravou uložený 7litrový osmiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Výkon je působivých 823 kW/1104 koní při 6900 ot./min a točivý moment vrcholí 1430 Nm při 4500 ot./min. Poháněna jsou přes šestistupňovou manuální převodovku zadní kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h nemá zabrat ani tři sekundy a nejvyšší rychlost má být omezena na 375 km/h. Motor přitom umí spalovat nejen benzin, ale i etanol (E85).

A proč o tom píšu? Auta, která jsou ve videu, vypadají skoro stejně. Nejsou to ale modely Zenvo, nýbrž jejich ruské kopie Flanker-F, které postavil nejstarší ruský driftovací tým Evil Empire. Podle informací, které publikoval magazín Speed Hunters, mají pod kapotou upravený hliníkový motor V8 s objemem 7.3 litru, který dodala společnost Racing Head Services. Výkon na kolech by měl být 640 koní a točivý moment 760 Nm.

Ve videu, které se natáčelo v ruském Petrohradu, prodriftují obě auta město bok po boku. Za volanty při natáčení seděli dva známí ruští drifteři Sergei Kabargin a Arkady Tsaregradtsev.