RUF Porsche 911 Roadster: Jako targa z let sedmdesátých…

Autor: Pavel Srp - 30. 4. 2012


Alois Ruf a jeho tým se jednoho dne zamysleli nad obrázkem Porsche 911 targa z konce sedmdesátých let a dopadlo to tak, že nám představují Porsche 911 (997), které jako by provedením střechy svému několik desetiletí starému předchůdci z oka vypadlo. Od kapoty nahoru jde o úplně jiné auto než původně. Přední okno je nižší a tím se změnila také aerodynamika. Upravené Porsche v sobě teď, díky vestavěnému pevnému rámu, spojuje klasickou bezpečnost kupé a svěžest kabrioletu. Střední díl střechy se dá odmontovat a zadní plastové okno se dá elektricky sklopit. V jednom autě jsou vlastně auta čtyři. Kompletně zavřené, kompletně otevřené a nebo otevřené jen zadní okno či můžete mít jen sundanou střechu.

RUF 911 Convertible rozhodně není žádný loudal. Pod jeho zadní kapotou se ukrývá motor o výkonu 294 KW/400 koní nebo 412 KW/560 koní v případě verze s turbem. Pohon zajišťují zadní kola přes přímo řazenou šestistupňovou převodovku. Vybrat si ale můžete také automatickou dvouspojkovou převodovku PDK nebo pohon všech kol. Je to jen a jen na vás…

Základní cena za RUF 911 Roadster začíná na 195 tisících € (cca 4 850 000 Kč) bez daně a vyrobeno bude pouze omezené množství aut.

[nggallery id=746]

Foto: SportAuto.de/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru