Poslední dobou to vypadá, že se automobilový průmysl až neuvěřitelně prolíná s tím lodním. Jen si připomeňme nedávno představené super jachty značek Porsche a Bugatti. Tentokrát vám ale neukážeme další jachtu od slavné automobilky, naopak to bude malé vzteklé italské auto, které je lodí inspirováno.

Jde o Abarth 695 Rivale, jenž má základy v klasickém Fiatu 500. Poznáte ho podle dvoubarevného lakování, kde je spodní část lakována barvou Shark Grey a vrchní naopak barvou Riva Sera Blue. Nápadná jsou i loga, chromová lišta pod zadním oknem nebo zdařilá 17palcová kola. Uvnitř je Abarth čalouněn modrou kůží, kterou doplňuje obložení z mahagonového dřeva. 

Přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru, který poskytuje 180 koní výkonu a 250 Nm točivého momentu. Auto má hmotnost pouhých 1 047 kilogramů, takže takové hodnoty bohatě stačí k tomu, aby umělo zrychlit z klidu na 100 km/h za 6,7 sekundy. Maximální rychlost pak je 225 km/h.

Ačkoliv by taková tuningová lahůdka mohla stačit, Abarth si připravil ještě jednu lahůdku. Jde o speciální edici s označením 695 Rivale 175 Anniversary, která nabídne místo mahagonového dřeva karbon a broušený hliník. Této edice vznikne pouze 175 kusů s pevnou střechou a 175 kusů se střechou stahovací.