bmw-m8-coupe-m-performance-parts- (6)

Již za několik málo měsíců bude v prodeji připraveno nové BMW M8 Coupé a Cabrio, která přímým přenosem závodních technologií vytvoří nové standardy v prémiovém segmentu vysokovýkonných sportovních vozů pro každodenní použití. Zkušenosti získané při vývoji a závodním nasazení BMW M8 GTE se promítly i do techniky produkčních modelů. To samé platí také pro program příslušenství M Performance Parts.

BMW představuje rozsáhlou nabídku doplňků M Performance Parts, které budou k dispozici současně s uvedením modelů BMW M8 (440 kW/600 koní) a výkonnějších variant BMW M8 Competition (460 kW/625 koní) na trh. Jejich cílem je zvýraznění designu, posílení sportovního charakteru a současně rozšíření možností individualizace modelů BMW řady 8. V duchu nejlepších tradic jsou všechny komponenty nejen vzájemně sladěné, ale současně jsou navržené tak, aby ladily se specifickým charakterem nových modelů.

Kromě toho, že tyto díly posilují sportovní vzhled, jsou navržené také s ohledem na funkčnost, konkrétně na minimalizovanou hmotnost a účinnou aerodynamiku. Tohoto souladu bylo dosaženo zásluhou rozsáhlých závodních zkušeností BMW M GmbH aplikovaných na vývoj doplňků M Performance Parts.

BMW představilo nové BMW M8 i ve verzi Competition a rovnou jako Coupé i Cabriolet

Karbonové komponenty pro exteriér pro ještě atraktivnější vzhled

Díly M Performance Parts vyrobené z uhlíkových kompozitů, určené pro exteriér, doplňují volitelný paket Carbon a dodávají novému BMW M8 dynamičtější a elegantnější styl světa závodních vozů. Zatímco M Performance nástavce prahů automobil opticky prodlužují, dekorativní karbonová maska chladiče M Performance zvýrazňuje vzhled při pohledu zepředu.

Všechny tyto komponenty byly vyvinuty přímo pro BMW M8, jsou ručně vyrobeny z uhlíkových vláken a dokonale ladí s tvary vozu. Mají povrchovou úpravu s průhledným lakem leštěným do vysokého lesku, který je dlouhodobě odolný vůči UV záření a výkyvům teplot. Samozřejmostí je neomezené používání automyček.

Se stejnou pečlivostí byl vyroben také karbonový kryt motoru, který je po otevření kapoty působivým vizuálním vyjádřením prémiového závodního stylu.

M Performance sportovní brzdové destičky

Kratší brzdná dráha, zdokonalené reakce a vyšší teplotní odolnost: přínosů M Performance sportovních brzdových destiček je opravdu hodně. Jsou vyvinuté přímo za základě destiček používaným při vytrvalostních závodech. Verze určené pro BMW M8 Coupé a Cabrio umožňují dynamičtější a dravější zacházení ve srovnání se standardní konfigurací.

Volant M Performance Pro pro dokonalé držení při akci

Pro maximální využití celého potenciálu možností nových modelů BMW M8 v oblasti dynamiky je ideálním doplňkem volant M Performance Pro s karbonovými řadicími páčkami, čalouněním věnce kombinací karbon/Alcantara a obložením jeho středu v atraktivní kombinaci karbon/kůže. Dokonalý grip a pocit přímého spojení s volantem je dán výrazným tvarem věnce s odkládacími místy pro palce a čalouněním v místech úchopu Alcantarou.

Sportovní téma je v interiéru zřejmé také z červených symbolů plus a mínus na karbonových řadicích páčkách (lze je objednat také samostatně pro standardní volant), modrého středicího proužku volantu M Performance Pro a prošíváním v typických barvách M – modré, červené a fialové.

Atmosféru automobilových závodů do interiéru přinesou též snadno instalovatelné a neklouzavé koberce M Performance vyrobené z jemného veluru, s koženými lemy, nápisem M Performance a vlaječkou s typickou M trikolorou.

Efektivní ochrana pro okamžiky mezi jízdními zážitky

Součástí nabídky programu M Performance Parts pro fascinující modely BMW M8 je také M Performance plachta pro vnitřní použití, jež vozidlo ochrání před špínou a poškrábáním. Kryt, který lze prát v pračkách, je vyrobený z elastického polyesteru a vyznačuje se měkkou a pro lak neškodnou vnitřní stranou. Jeho tvar je přesně navržen pro konkrétní model a svým grafickým provedením zvýrazní například masku chladiče či nápisy. Pro přepravu a uschování kvalitních kol jsou připraveny M Performance vaky na kola. Chrání kola a automobil od špíny a zásluhou zesílených madel je lze komfortně přenášet a nakládat. Výrazné popisy usnadní identifikaci kol a jejich atraktivní M Performance vzhled dodá atmosféru automobilových závodů do každé garáže.