rolls-royce srh

Na jaře 2017 předal Rolls-Royce jeden velmi speciální model autíčka. Ten putoval do nemocnice St Richard’s Hospital na pediatrické oddělení ve městě Chichester ve Západním Sussexu. Tohle ale muselo projít povinnou roční prohlídkou, a tak putovalo do servisu, mimochodem hned vedle Cullinanu.

Rolls-Royce SRH, jak se tento zmenšený model jmenuje, byl vyroben ručně a slouží dětem v nemocnici tak, aby mohly dojet na operační sál samy. Na chodbách mají navíc speciální dopravní značky. Operace jsou pak pro ně mnohem méně stresující.

Přečtěte si také:  Bohaté koronavirová krize netrápí. Bugatti, Lamborghini, Porsche i Rolls-Royce hlásí rekordní prodeje

Po roce pilné služby se malý Rolls-Royec vrátil do centrály značky v britském Goodwoodu na pravidelný roční servis. Technici značky nenašli ani jedinou chybičku a to ani přesto, že se s autíčkem svezl průměrně jeden malý pacient denně. Pro děti i díky tomu není návštěva nemocnice a následná operace tak stresující, protože si za volantem malého modelu Rolls-Royce užijí zábavu. Podle Sue Nicholls, vedoucí pediatrického oddělení, obdivují toto autíčko ale i tatínkové.