Za posledních pár dnů se mi bortí automobilový svět… 🙁 Začalo to tím, když američtí tuneři West Coast Customs postavili Rolls Royce kombi a pokračuje to tím, když se nový Rolls Royce Phantom změní na off road… Ale to už tady vlastně taky bylo. Třeba ale tohle video uvidí někdo z automobilky a urychlí vývoj vlastního SUV se znakem a soškou Rolls Royce na kapotě. Kdo ví?!

Nikdy by mě nenapadlo vzít auto za přibližně milion dolarů mimo silnici a jezdit s ním skoro tak, jako tihle blázni s upravenými (!!) offroady! Na téměř dvouminutovém videu uvidíme záběry obrovského Phantoma klouzajícího se po trávě mezi stromy nebo projíždějícího louže na úzké cestičce.

Rolls Royce Phantom pohání velký motor V12 o objemu 6,75 litru. Z takové strojovny dokáže vyždímat stádo 453 koní (338 kW). A věřte mi, že je to kus auta. Když ho potkáte v běžném provozu, vaše á-osmička vedle něj bude vypadat jako hračka pro děti. Rozměry s délkou 5,8 metru, respektive 6,0 metru s prodlouženým rozvorem, šířkou téměř 2 metry a výškou 1,6 metru , to jen potvrdí! Navíc tenhlemastodont váží více než 2,5 tuny – i když to třeba ve srovnání s nedávno testovanou Lancií Themou, která vážila lehce přes dvě tuny, není zase tolik…

Dost zbytečných řečí, podívejte se na video!

-PS-

Comments are closed.