Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan & sériová kola

Už to, že Rolls-Royce představil své první SUV, vyvolalo v některých lidech pocity zoufalství. Horší už to ale prý nebude, menší SUV, než je právě Cullinan už prý značka nevyrobí.

Každopádně označení SUV, které je zkratkou slovního spojení Sport Utility Vehicle, čili sportovní užitkové vozidlo, se k novému modelu britské značky nehodí, protože podle britské značky v něm není sportovnost ani zbla. Jde o automobil „s vyšším posezem“ nebo „s vyšší stavbou karoserie“, jenž má být hlavně luxusním.

Rolls-Royce Cullinan

Šéf značky z Goodwoodu Torsten Müller-Ötvös prozradil britskému magazínu Autocar, že výroba menšího modelu se „v žádném případě nechystá“. Prý po něm ze strany zákazníků není poptávka. Ovšem také dodal, že by se „nikdy nemělo říkat nikdy“, a že „je třeba jít s proudem“, což udělala značka i s představením Cullinanu. Ostatně, stačí se podívat na úspěch Porsche Cayenne nebo Bentley Bentayga.

A je to logické, vždyť Rolls-Royce nabízí ta nejluxusnější a nejexkluzivnější auta na trhu a nebylo by dobré stoupat do nižších řad. Image značky by tím mohlo utrpět. Na druhou stranu by ale jistě podobné auto s logem sošky Spirit of Ecstasy na majestátní masce chladiče bylo v dnešní době prodejním trhákem…

Torsten Müller-Ötvös
Torsten Müller-Ötvös