Když na světlo světa vyplula testovací mula nového SUV automobilky Rolls-Royce, trošku jsme se jejího vzezření lekli. Rolls-Royce je přeci synonymem luxusu a okázalosti, což tahle testovací  verze rozhodně není. Automobilka ale sama svou „reputaci“ rychle napravil zbrusu novou speciální edicí modelu Phantom. Ta dostala název Limelight Collection a nabízí ultramoderní a ultravariabilní prostor především pro posádku na zadních sedadlech.

Vyrobena bude pouze v počtu 25 kusů a její specialitou je především zbrusu nový posez a speciální přihrádky zvlášť pro dámy a zvlášť pro pány. Dámy v ní najdou trojici speciálních parfémů a sluneční brýle, pánové zase skvostné hodinky. Ve dveřích pak samozřejmě nemůže chybět u vozů Rolls-Royce tradiční deštník.

Ale pojďme k těm speciálním sedačkám. Inženýři automobilky úzce spolupracovali s odborníky na fyzioterapii, aby ve výsledku do auta namonotvali ty nejlepší sedačky, které existují. Sedačky jsou navrženy tak, že naprosto optimálně podepírají tělo, které si tak nejlépe může odpočinout a zrelaxovat. Opěradlo podpírá tělo v úhlu 27°, což nejvíce pomáhá krční páteři, která je navíc podpírána speciální hlavovou opěrkou. Bederní části pátěře zase uleví sedadlo, které se dá nastavovat až v úhlu 68°, zatímco opěrka na nohy je schopná vás podepřít v úhlu až 30°. To vše by mělo samozřejmě nakombinovat tu nejlepší relaxaci pro celé vaše tělo, zatímco vůz samotný je v pohybu.

Je jasné, že uvnitř lze nalézt kromě speciálních sedadel jen ty nejlepší materiály. Na výběr je ze dvou variant. První kombinuje světlou telecí kůži s kůží v námořnické modři. Druhá varianta nabízí dvě modré barvy tak, aby byl interiér tmavý, nikoliv však temný. Vše doplňuje speciálně upravené kaštanové dřevo, jenž jako jediné do interiéru odpovídalo jak barvou, tak kvalitou.

Tak a teď zpátky do reality vážení. I když ten návrat bude zatraceně těžký. 🙂