Společnost Rolls-Royce Motor Cars vytvořila ve spolupráci s oděvní značkou Hermès zakázkový vůz Phantom. Phantom Oribe byl navržen a vyroben týmem specialistů z Home of Rolls-Royce v Goodwoodu a značky Hermès v Paříži a odráží osobnost a vášně svého majitele, japonského podnikatele Yusaku Maezawa. Klient si svůj nový vůz představoval jako „pozemní tryskové letadlo“, čímž přenesl klidnou exkluzivitu soukromého létání i na silnici.

Výrazný dvoutónový exteriér vozu ladí s charakteristickými zelenými a krémovými glazurami starožitného japonského nádobí Oribe, jehož významným sběratelem je právě Maezawa. Horní část vozu je vyhotovena v odstínu Oribe Green, což je jedinečná zakázková barva stvořená výhradně pro tohoto klienta. Neobvyklým způsobem zkombinoval Rolls-Royce tuto barvu na voze Phantom s detaily na soukromém letadle klienta. Barva byla odborníky v centru povrchových úprav v Goodwoodu vyvíjena po mnoho měsíců a dokonale zachycuje lesklou tmavě zelenou glazuru, která je pro tuto keramiku ze 16. století charakteristická. Efekt krásně dotváří krémová bílá barva ve spodní části.

Přečtěte si také:  Silnice jako adaptace na padesát odstínů šedi. Barvy jsou totiž drahé

Barevná škála inspirovaná nádobím Oribe harmonicky pokračuje i v interiéru, který vzešel ze setkání myslí designerů a řemeslníků značky Hermès v Paříži a designerů, inženýrů a řemeslníků z týmu Bespoke Collective v Goodwoodu. Společně využili své odborné znalosti a nápaditost, aby zajistili, že každá jednotlivá součást vozu bude tím nejlepším ztvárněním tradic obou značek.

Povrchová úprava interiéru je vyvedena především v kůži Hermès s názvem Enea Green a přechází do detailů, jež odkazují přímo na klienta – například volant, kliky, řadicí páka, otočné ovladače pro úpravu vnitřní teploty.

Kůže Hermès pokrývá celou přístrojovou desku, najdeme ji i na vnitřních sloupcích a na platě zavazadlového prostoru. V této kůži jsou oděny i méně viditelné povrchy, jako je například přihrádka přístrojové desky, obložení zavazadlového prostoru, odkládací zásuvka na karafu a lednička na šampaňské. Ve znamení vzájemné úcty obou tvůrců ke společnému projektu je víko přihrádky u spolujezdce opatřeno popiskem Habillé par Hermès Paris.

Přečtěte si také:  Elektromobil Ford Mustang Mach-E přijíždí ve "svěží" edici Frost White

Jemné lemování typické pro značku Hermès (tzv. Hermès piping) zdobí opěrky hlavy i lýtkové opěrky na zadních sedadlech. Měkké akcenty odstínu Seashell White jsou sladěny s rohožkami z ovčí vlny, a vytváří tak pocit světla v celém prostoru.

Interiér je plný příkladů skvělého designu a řemeslného zpracování v rámci zakázkového programu Bespoke Collective. Například mřížky reproduktorů jsou vytvořeny pečlivým děrováním dřeva Royal Walnut Open Pore a umístěny na dveřích vozu. Vytvářejí tak plynulé, strukturované, estetické a jemné haptiky. Dřevo Royal Walnut Open Pore je navíc použito i na středové a zadní konzoli a na stolku. Další premiérou této spolupráce bylo použití Hermès látky zvané Toile H na loketních opěrkách dveří, středových a zadních konzolích, a především na proslulém stropě vozů Rolls-Royce – headlineru.

Módní dům Hermès přenáší své tradiční techniky vycházející z jezdecké historie i inovativní know-how v oblasti řemeslného zpracování do interiéru s koženým čalouněním vytvořeným pomocí speciálního prošívání a malování hran, které původně používali sedláři. Pro fascii vozu Phantom, jedinečnou galerii, která protíná celou přední část vozu Rolls-Royce, si Hermès objednal umělecké dílo založené na návrhu francouzského umělce a ilustrátora Pierra Pérona (1905-1988), který vytvořil množství ikonických modelů šátků pro oděvní dům Hermès. Dílo je inspirováno slavným motivem koně, jenž je ručně namalován na dřevo Royal Walnut Open Pore a působí jako umělecká galerie ukrytá za sklem.

Přečtěte si také:  Podle Toyoty jsou velké autosalony pro statisíce lidí mrtvé. Dříve nebo později budou jen online

Pan Müller-Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars, k tomu dodal: „Tento majestátní a vkusný Rolls-Royce Phantom ukazuje, co je možné, když úzce spolupracují talentovaní lidé ze dvou světových značek s tak prozíravým a inspirativním klientem, jakým je Maezawa-san. Je to setkání myslí, odborných znalostí, vizí a dovedností, které představují to nejlepší z našich vlastních řemeslníků a schopností.“

Přidat komentář