Rolls-Royce Ghost V-Specification – speciální edice, která se představí v Ženevě

Autor: Anina Russová - 7. 1. 2014


Březnový autosalon v Ženevě bude i letos opět plný konceptů a novinek. Jednou takovou, na kterou se můžeme těšit, je i limitovaná edice Rolls-Royce Ghost. Jeho název bude Ghost V-Specification a svým zákazníkům bude nabízet řadu vylepšení, například vyšší výkon, nižší spotřebu či speciální detaily jak na karoserii, tak uvnitř vozu.

Motor V12 o objemu 6.6 litru bude disponovat výkonem 601 koní, což je o 30 koní více než má standartní Ghost. Zároveň ale bude o něco úspornější. Spotřebu paliva výrobce udává 13.6 l/100 km, což je asi o půl litru méně než má „obyčejný“ Ghost.

Nárůst výkonu je doprovázen řadou nenápadných změn v exteriéru i interiéru. K dispozici bude pět nových barev: Graphite, Black Sapphire, Black Kirsch, Arctic White a Infinity Black. Exteriér bude ozdoben několika ručně malovanými znaky, které jasně odkzují na to, že jde o Ghost s příjmením V-Specification. A jako pomyslná třešnička na dortu působí nová 21-palcová, částečně leštěná kola a chromované koncovky výfuků.

V interiéru se používají jen prvotřídní materiály, jenž korunuje převážně použití lesklé černé barvy a světlé kůže prošívané výraznou černou nití. Detailem, který nelze opominout, je nový design hodin na palubní desce. U Rolls-Royce mysleli opravdu na vše. :)

Automobilka tvrdí, že se Rolls-Royce Ghost V-Specification bude vyrábět pouze po omezenou dobu a v omezeném počtu. Cena byla stanovena na 330 820 EUR, tedy v přepočtu 9 064 468 Kč.

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru