Rok 2011 byl rekordní i pro automobilku Kia

Autor: Pavel Srp - 16. 1. 2012


Značka Kia má za sebou další, mimořádně úspěšný rok jak globálně, tak i
v České republice. Celosvětově překročily prodeje hranici 2,4 milionu vozů. V České republice dosáhla Kia rekordního počtu registrací – 8 575 vozidel, což představuje 4,94 % tržního podílu. Pevně si tak udržuje pozici šesté nejprodávanější značky na českém automobilovém trhu.

Proti loňskému roku se prodej zvýšil o 571 kusů vozidel, tj. o 7,3 %. Nejprodávanějším modelem značky je stabilně Kia cee´d (3 841 ks), druhé místo obsadila Kia Sportage (1 502 ks) a na třetí pozici se umístil model Rio (938 ks).
V celorepublikovém měřítku patří vozy cee´d, Picanto, Rio, Venga, Sportage
a Soul mezi nejprodávanější modely ve svém segmentu.

Na světových trzích prodala Kia v loňském roce 2 478 959 vozů, čímž dosáhla rekordního meziročního nárůstu prodeje o 18,6 %. V Evropě činily prodeje 478 192 kusů vozidel, to představuje nárůst o 22,1 %. Kia se tak řadí mezi výrobce
s nejvyšší dynamikou růstu. Globálně nejprodávanějším modelem je C Kia Cerato/Forte, na druhém místě je Kia Sportage a třetí místo obsadila Kia Rio, která se stala celosvětově nejprodávanějším modelem v segmentu B.

V loňském roce představila Kia dva důležité modely, které se bezesporu přispěly k úspěchu značky a mají i do budoucna značný prodejní potenciál. V červnu byla uvedena na trh Kia Picanto, malý výkonný městský vůz segmentu A, v září pak Kia Rio, jenž se díky výraznému designu, moderním technologiím, bohaté výbavě a příznivé ceně stává stále významnějším hráčem v tržním segmentu B.

V roce 2012 předpokládá Kia Motors Czech další nárůst prodeje včetně navýšení podílu fleetových prodejů. Nejvýznamnější událostí roku bude představení zcela nového modelu cee´d. Ten je již ve své současné podobě jasným bestsellerem značky Kia. Nový cee´d nabídne atraktivní design, nejmodernější technologie, kvalitní zpracování i bohatou výbavu. V květnu bude na trh uvedena pětidveřová verze, v září pak verze SW. Mimoto bude v březnu představen na českém trhu nový sedan třídy D, Kia Optima, a v říjnu se objeví facelift modelu Kia Sorento.

[nggallery id=222]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru