Řidičům v Německu došla s aktivisty blokujícími dopravu trpělivost. Někteří z přilepených schytali pár tvrdých ran

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Letzte Generation - 19. 5. 2023


Tohle byla jen otázka času. Stejně, jako v Praze blokuje provoz skupina aktivistů s označením Poslední generace, blokují aktivisté silnice i v Německu. I tam je to skupina Letzte Generation, nicméně tato odnož jde na své protesty ještě odvážněji. Nejčastěji se lepí k silnicím. Novinkou ale je pronajímání auta a lepení se uprostřed silnice k nim. Německé úřadu skupiny už bez okolků označují za teroristy, ale k ničemu takové označení nevedlo. A tak se není co divit, že řidičům už prostě došla trpělivost.

Aktivisté naposledy zablokovali dálnici u sjezdu na třídu Kurfürstendamm v Berlíně, ale asi nečekali, jakou to bude mít dohru. Řidiči prozatím jen čekali v kolonách, až se s přilepenými lidmi vypořádá policie. Tentokrát se ale pokusili vše vyřešit sami. Krom toho, že na aktivisty sedící na zemi ustavičně a velmi nepříjemně troubili, se pár řidičů z kolony rozhodlo, že to vyřídí.

Přilepené aktivisty násilím odtrhávali, někteří pak schytali pár ran pěstí a dokonce kopanců. Zástupci Letzte Generation k tomu na twitteru napsali: „Opravdu nás nebaví, když na nás řidiči křičí a tahají nás pryč. Ale nedbalost vlády tváří v tvář hrozící neúrodě, válkám a sociálním otřesům nás nutí vyjít do ulic.“

Jeden z diskutujících pak trefně poznamenal: „Když vám tak vadí nedbalost vlády, proč se nelepíte k jejich služebnímu autu nebo budovám Reichstagu? Namísto toho vaší rukou trpí občané, kteří jednoduše dojíždějí, aby zaplatili nájem.“

Dá se očekávat, že vše bude v konečném důsledku řešit tamní policie, ale zároveň to, že se podobné excesy budou dít častěji. Někteří z aktivistů pak skončili v policejních celách, kde by měli být minimálně do víkendu.

Štítky: , , , , , ,

18 názorů na “Řidičům v Německu došla s aktivisty blokujícími dopravu trpělivost. Někteří z přilepených schytali pár tvrdých ran”

 1. Tomáš Gajdoš

  je to tak eco – teroristé. 100% jich je pár , většina používá a užívá všech vymožeností né doby ( telefóny , auta , PC, létají na dovolenou ….. ). je to takové hnutí ničeho . . Místo těchto blokád by mohli jít čistit lesy a řeky , na takové akci je nepotkáte. To dělají nadšenci a turisté…..

 2. Pavel Hošťálek

  Sice nemám rád násilí, ale pár pěstí a kopanců si ti ekoteroristé rozhodně zaslouží.

 3. jj, soucasna praxe proti teroristum nefunguje a pokud se nezmeni, budou pokracovat zrejme do te doby nez nekdo zridi obcanske hlidky, ktere to vyresi

 4. Nemám nic, proti jejich protestům, ale ať tím neobtěžují ostatní lidi, kteří o jejich projevy sbobody nemají zájem. Zajímalo by mne, jak by ti protestující zareagovali, kdyby díky tomu, že někde zablokovali dopravu neprojela třeba sanitka a pacient by díky pozdnímu příjedu zemřel. Také mne zajímá jak by ti protestující reagovali, kdyby měli platit škody, které někomu vznikly díky jejich protestům a jak by reagovali, kdyby jim někdo udělal to samé (zablokoval jim cestu oni nemohli projet nebo projít) a díky zablokované ceště jim vznikla velká (zásadní) škoda.

 5. Nejsou to „aktivisté“,ale teroristé.Dokud s nimi úřady řádně nezatočí,budou dělat jenom potíže.Je nic nezajímá,jen jejich „posvátná pravda“ a nejsou schopni domýšlet důsledky svého jednání.Typické zombie.Až dojde vůči nim k násilí,tak se budou divit!

 6. Jak se říká, štěkají na špatný strom.
  Navíc na téhle planetě docházejí suroviny jako je zinek, měď, stříbro, takže uvidíme z čeho se tyhle věci budou vyzrábět za pár let.

  1. Jaroslav Šťastný

   V pořádku, u nás jsou tihle spasitelé také zvyklí, že omezovat ostatní a pak se schovat za policii je osvědčená taktika. Napadení je nezbytně nutná reakce.

 7. Na tyhle aktivisty blokující dopravu platí barva na prasata je modrá a umýt se nedá i několik měsíců je vidět brzy by si to každý aktivista rozmyslel,už jí mám v autě ve spreji.

  1. Případně na přilepence vykonat potřebu. Odvážnější mohou zaběhnout i na velkou….. možná by se hrozně rychle odlepoval :-)

 8. Jako ano neříkám že elektromobilyta je špatná ale je tady tolik nedostatku že ji nelze nařídit pod násilím, ono až začne kolabovat průmysl hlavně v Německu tak najednou to bude jiný ono další alternativa je to ale když tady jsou hloupý odborníci tak co na to říct proč na samém začátku nedaly aby baterie byly lehce vyjímatelné a byly udělaný standardy aby 1 baterie šla do dalších 60 aut různých značek ono vznikne konkurecni boj v bateriich a cena půjde dolů, dávat dotací na elektromobil ani náhodou zrušit ,dotace jen na vývoj ve všech odvětví

  1. Nejsem Standa

   Jako ano, neříkám, že elektromobilita je špatná, ale je tady tolik nedostatků, že ji nelze nařídit pod násilím. Až začne kolabovat průmysl, hlavně v Německu, tak najednou to bude jiné. Další alternativa je, aby baterie byly lehce vyjímatelné a byly udělané standardy, aby jedna baterie šla do dalších šedesáti aut různých značek (ale když tady jsou hloupí odborníci, tak co na to říct). Vznikne konkurenční boj v bateriích a cena půjde dolů. Dávat dotace na elektromobil ani náhodou. Dotace jen na vývoj ve všech odvětvích.

 9. Augustin Uher

  Postavit kolem něj pár dízláků a zatůrovat,ať si těchvýfuků užije.On má přece možnost odejít na rozdíl od obyvatelů okolních domů,ktří odejít nemohou a ty zvýšené výpary stojících aut musí dýchat

  1. Pobavilo mě, když jsem v jedné reportáži viděl, jak takovému přilepenému ekoteroristovi nasadili ochranné brýle, sluchátka, překryli ochranou dekou a ruku mu vybourali ze silnice s kusem asfaltu. V takových případech bych asi obětoval trochu materiálu na opravu, vybourali bych ten kus podstatně větší, ve třech čtyřech lidech odnesl i s teroristou vedle na trávník a tam může být přilepený jek dlouho chce. Ono by je to brzy přešlo….

  2. Nebo v dálce nastartovat silniční válec a na volnoběh nechat jet vpřed. Rekord v rychlosti odlepení zapíšeme do Guinessovy knihy. Myslím si, že by jich bylo hned několik :-)

 10. „Tohle byla jen otázka času.“
  Otázka času ale taky je, kdy dojde trpělivost i našim řidičům. Tyhle magoři viděj jenom auto, ale už je nezajímá, že to auto taky k něčemu slouží, třeba k odvozu něčeho, co by hromadnou dopravou neodvezli. Kdoví jestli vůbec věděj, CO TO JE PRACOVAT. A jestli jim dochází, že někteří z těch, které zdržujou, zrovna pracujou a musej za nějakej čas udělat nějakou práci. Dalo by se o tom úspěšně pochybovat.
  Tady prosazujou třicítku po celý Praze, ale chtěl bych je vidět, jak jedou s autem třicítkou třeba od Roztylů do Čimic (bez použití magistrály)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru