Staré známé pořekadlo tvrdí, že ideální je pospíchat pomalu. To si ale tak úplně nevzal k srdci 33letý řidič BMW 525d Touring, generace E39. Tomu dálniční policejní hlídka naměřila na D1 rychlost 188 km/h, tedy o 58 km/h rychleji než je v místě povoleno. Levné to rozhodně mít nebude.

Průlet po D1 řidič zkoušel v neděli 3. ledna na 141. kilometru ve směru na Brno. Policie řidiče zastavili, ale vzhledem k tomu, že jde o tak vysoké překročení rychlosti, nebylo možné jej s řidičem vyřešit na místě. Jeho přestupek byl tedy předán správnímu orgánu, kde mu hrozí pokuta až 10 000 Kč, pět trestných bodů a k tomu ztráta řidičáku až na 12 měsíců.

Přečtěte si také:  Řidič se kolem radaru prohnal skoro 250km/h rychlostí. Nejspíš půjde do vězení

Krajská policejní tisková mluvčí Dana Čírtková upozornila, že tak vysoká rychlost je nesmírně nebezpečná. O to více v zimních podmínkách. „Apelujeme na všechny řidiče, aby zejména v současných klimatických podmínkách jezdili opatrně a dodržovali nejen na dálnici D1, ale také na všech ostatních komunikacích, nejvyšší povolenou rychlost. V podmínkách Vysočiny je jízda po dálnici rychlostí 188 km/h v tomto zimním období doslova hazardem. V tak vysoké rychlosti se vozidlo v případě, že je vozovka mokrá, je horší viditelnost vlivem mlhy nebo deště, stává při smyku neovladatelné. Řidič pak dokáže jen velice obtížně zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním, kdy se může vytvořit kolona vozidel nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě dopravní nehody nebo porouchaného vozidla,“ uvedla.