Pamatujete si na případ, kdy se na dálnici D11 rozhodla řada řidičů, že se jim nechce stát v koloně, a tak odcouvali pryč a otáčeli se do protisměru? Říkali jsme vám o tom asi v polovině srpna. Dnes, tedy dva měsíce poté, jsou první dva řidiči, kteří se takového chování dopustili, již potrestáni.

Přestupková komise v Hradci Králové má v plánu obvinit celkem 12 řidičů, ale zatím se jí podařilo usvědčit jen dva. Oba řidiči si svým chováním vysloužili sedm trestných bodů, zákaz řízení na 12 měsíců a pokutu 10 000 Kč k tomu. Oba se ovšem ještě proti tomuto úřednímu rozhodnutí mohou odvolat, zatím se tak ale nestalo.

Dalších deset řidičů už úřady předvolaly k podání vysvětlení, ale stále se čeká na to, až se k němu dostaví. Přitom bylo původně v plánu obvinit až 26 řidičů, ale počet klesl poté, co záznam z kamer vyhodnotili odborníci a některé případy byly odloženy.

Problémem nakonec může být jeden jediný řidič, který by měl být z ciziny a policie se ho řadu týdnů snaží kontaktovat, zatím však marně.