Řidič vypadal jako opilý, ale měl problém z hypoglykemií. Dokonce se nevědomky pral s policisty

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 3. 6. 2020


Opilých řidičů je na silnicích velká spousta. Policisté je často poznají na první pohled, jejich styl jízdy a chování je poměrně specifické. Jak se ale ukázalo, jsou případy, kdy sice chování řidiče opilost signalizuje, realita může však být úplně jiná a navíc mnohem vážnější.

Jen před několika málo dny řešili pražští policisté velmi nepříjemnou situaci. Společně s městskými strážníky dostali hlášku o tom, že na přechodu pro chodce na křižovatce ulic Římská a Anny Letenské, stojí auto a řidič uvnitř nereaguje. Řidič neregistroval ani strážníky a policisty, kteří se s ním snažili komunikovat. Na první pohled to vypadalo, že je silně opilý nebo je pod vlivem drog. Řidič byl totiž silně zpocený, nehýbal se a jen drmolil. Souvislé komunikace schopen nebyl.

Totálně sjetý s autem ohrožoval sebe i ostatní. Po vystoupení si před policisty zatančil

To už ale bylo jasné, že je potřeba rychle zasáhnout. I kdyby opilý byl, mohlo mu jít o život. Policisté proto rozbili okno auta a první, co je bouchlo do nosu, byl zápach acetonu. I to pořád ukazovalo na případnou opilost, což ještě potvrdilo chování řidiče, který se policistům začal aktivně bránit. Jakmile si ale policisté všimli, že má řidič na zadní straně kalhot připnutou inzulínovou pumpu, bylo jasné, že tohle není opilost, ale hypoglykemické kóma.

Na místo proto byli přivolaní lékaři, kteří řidiči rychle pomohli, aby se probral k sobě. Dále pokračuje Hana Křížová, tisková mluvčí pražské policie: „Řidič policistům uvedl, že si od asi jedné odpolední nic nepamatuje a doufá, že nikoho nenaboural nebo nezpůsobil škodu. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní. Stejně tak byl negativní i test na přítomnost drog.“ Celé to tedy skončilo dobře, jen rozbitým oknem.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru