tesla-model-s-nehoda

Řidič se rozhodl skočit v Los Angeles na běžné silnici s Teslou z půjčovny. Dopadlo to tak, jak se dalo čekat

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com, twitter.com, youtube.com - Ilustrační foto, zdroj: National Transportation Safety Board, Flickr - 21. 3. 2022


Lidé dělají za volantem různé kousky a napodobují i kaskadérské výkony z akčních filmů. Jeden takový se rozhodl napodobit i řidič Tesly Model S. Nedopadlo to úplně dobře. Z auta po skoku udělal hromádku pokroucených plechů a plastů.

Na sociálních sítích se včera začala objevovat videa, v nichž je vidět Tesla Model S z roku 2018, kterak přeskočila silnici na horizontu a nakonec tvrdě dopadla. Videa byla natočena v Los Angeles na křížení ulic Baxter a Alvarado v Kalifornii. Kolem byla spousta lidí, protože původně šlo o poklidný sraz elektromobilů Tesla.

Nakonec se to ale zvrhlo. Vše má docela jednoduché pozadí. Byla noc ze soboty na neděli, když se 10 minut po půlnoci rozhodl řidič Tesly Model S vyzkoušet podobný kousek jaký před dvěma lety udělal youtuber David Dobrik se svojí Teslou Model X. Tomu tehdy skok na stejném místě vyšel a s autem i odjel.

Řidič černého sedanu z přiložených videí ale tak dobře nedopadl. Před skokem totiž jel výrazně rychleji a doletěl tedy o poznání dál.

Vyvážení tohoto elektrického auta, ačkoliv vpředu nemá těžký spalovací motor, ale není takové, aby bezpečně přistálo a jelo dál. Má těžší předek, takže se zapíchlo do asfaltu, což z něj udělalo neovladatelné závaží. Také to aktivovalo všechny airbagy. Neovladatelná nabouraná Tesla jela dál z kopce dolů, přičemž nabourala několik popelnic a zastavila se až o něco později o zadní část u silnice zaparkovaného Subaru Forester.

Přečtěte si také:  Elektrický off-road je tady. Volkswagen představil koncept terénního elektromobilu ID. XTREME

Zajímavostí je, že tahle černá Tesla Model S nebyla majetkem řidiče, který s ní skočil. Magazín Motor1.com uvádí, že šlo o auto z půjčovny.

https://twitter.com/WholeMarsBlog/status/1505595253293682692

Posádka ze skákající tesly (na palubě byla i kočka! Ano, to mňoukající zvíře) naštěstí vyvázla z tohoto akrobatického kousku bez zranění, ale řidič z místa nehody odjel v jiné tesle. Policie po něm vyhlásila pátrání a nabízela odměnu 1000 dolarů tomu, kdo je na něj přivede. Řidič totiž způsobil nehodu a odjel od ní, což je i v Americe trestné. 

Přečtěte si také:  Viníkem nehod bývají kromě řidičů i chodci. I oni mohou dostat pokutu a platit škodu

Nakonec se na twitteru los angelské policie objevila informace o tom, že už ví, kdo auto řídil a další informace nepotřebuje. Přivedly ji na něj právě nejen tipy od lidí, ale i video, které řidič a následně i policie sdíleli na twitteru.

Štítky: , , , , ,

5 názorů na “Řidič se rozhodl skočit v Los Angeles na běžné silnici s Teslou z půjčovny. Dopadlo to tak, jak se dalo čekat”

  1. Jestli to bylo auto z půjčovny, tak by neměl být zas tak velký problém řidiče vypátrat. Ať už řídil ten, kdo si auto půjčil, nebo někdo jiný, bude to dost drahý špás. Zaplatí celou škodu (nové auto) pro porušení podmínek smlouvy.

  2. Řidič je blbec, ale ještě větší blbci jsou ti, co točí videa na výšku. By mě zajímalo, jestli mají doma na výšku i TV.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek