privesny-vozik-misto-kola-skateboard- (1)

Řidič měl místo kola skateboard, kradené značky propadlou STK a před jízdou se prý napil francovky

Autor: Tisková zpráva - 20. 3. 2019


Opavští policisté zastavili před polednem 19. března 2019 v Opavě motorové vozidlo Škoda Felicia s přívěsným vozíkem. Pozornost hlídky upoutala nestandardní situace – místo kola vozíku spatřili policisté skateboard, který za sebou zanechával v povrchu vozovky rýhy. To však nebylo veškeré zjištění této silniční kontroly a výčet zjištěných skutečností je vskutku dlouhý.

Automobil byl opatřen registrační značkou, evidovanou jako odcizená. Vůz ani vozík neměl platnou technickou kontrolu. Jak už bylo sděleno úvodem, kolo vozíku bylo nahrazeno skateboardem. Orientační dechová zkouška 52letého řidiče vykázala hodnotu přesahující 1,2 promile alkoholu. Řidič doznal policistům požití francovky a odůvodnil jej léčebným účinkem.

Muž se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla.

Opavští policisté nyní pokračují v prověřování okolností poškození komunikace, kdy řidič měl tímto způsobem poškodit její povrch a jet ulicemi Hobzíkova a třída Spojenců.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru