Formula E jsou závody elektrických formulí. A jako každé závody, i tyto potřebují svůj safety car. Bývalo jím BMW i8, ale to nahradila Tesla Model S ve speciální úpravě od RevoZport.

RevoZport představil speciální aerokit pro Teslu Model S, který pozměnil její design. Ačkoliv jde o změny výrazné, nejsou vulgární a ani nijak extra nápadné. Jde o takové decentní vylepšení. Přesto to byl důvod k tomu, aby pořadatelé závodů Formule E v Hong Kongu sáhli po tomto autě a udělali z něj Safety Car. Elektromobil se přeci jen k závodu elektrických formulí hodí o něco víc než plug-in hybrid

Základem pro Safety Car je Tesla Model S P90D, tedy auto s pohonem všech čtyř kol s výkonem 568 kW/772 koní a točivým momentem 967 Nm. To dostalo nový aerodynamický kit vyrobený z karbonových kompozitů, který obsahuje spoiler pod přední nárazník, difuzor do zadního nárazníku, širší nástavce prahů, ale také spoiler na víko zavazadelníku.

Nová jsou také větší a širší kola. Na přední nápravě se vozí disky Klassen ID Forged s rozměry 9,5 x 22 palců, vzadu jsou disky širší, dokonce 11×22 palců.