Když si zavzpomínám na svoje dětství a to NEJ sportovní auto, které mi utkvělo v paměti, pak jím bylo Ferrari F40. Věřím, že většina z nás ho měla na plakátu ve svém pokoji, garáži nebo třeba na záchodě… 😀 Vlastnictví Ferrari F40 je velmi složité díky počtu vyrobených kusů (i těch však ubývá…), ale i extrémně finančně náročné. Existují však varianty, které by nám mohly pomoci.

A jednou z nich je i replika. Repliky se již dlouhá léta stavějí na podvozcích Pontiacu Fiero a jedna z nich je teď na prodej – dokonce v ČR! Pokud byste o koupi přemýšleli, pak vězte, že za auto zaplatíte 359 tisíc Kč a je přihlášeno na českých RZ.

Pod kapotou opravdového Ferrari F40 se ukrývá V8 o objemu 2,9 litru s dvojitým přeplňováním Twin-turbo. Díky tomu je výkon motoru ohromujících 478 koní. Pod kapotou této repliky je pouhý šestiválec o objem 2 837 ccm s výkonem 104 kW/141 koní. Pohon zadních kol a řazení manuální převodovkou zůstalo.

Pokud o koupi vážně uvažujete, pak si otevřete TENTO inzerát a volejte majiteli! Pokud koupíte, dejte nám vědět, rádi bychom si auto důkladněji prohlédli! 😉

-PS-