Renntech skvěle poladil Mercedes-Benz S 63 AMG Coupé

Od Anina Russová | 26. 3. 2015


Když si chcete pořídit vůz se zajímavým výkonem, který je skvěle nakombinován s notnou dávkou elegance, jednou z možností by mohl být například Mercedes-Benz S 63 AMG Coupé. V základu mý výkon 585 koní z dvěma turby přeplňovaného motoru V8, to už by běžnému smrtelníkovi mohlo asi i stačit… Jenže ne všichni jsou běžnými smrtelníky, a tak tu jsou firmy, které i tak slušný základ umí vyladit k dokonalosti.

Mluvím o firmě Renntech, která to rozhodně vzala za správný konec. V prvé řadě klobouk dolů za výběr nového obutí, které obstarala společnost ADV.1. Přední kola mají rozměr 9,5×22 palců a ta zadní dokonce 11,5×22 palců. Troufnu si tvrdit, že jsou to snad nejpovedenější kola od ADV.1.

Ale pojďme se mrknout pod kapotu. Objem motoru 5.5 litru s osmi vidlicově uspořádanými válci dává dostatečný prostor k nějaké té úpravě. Výsledkem je v podání Renntech výkon 701 koní a neuvěřitelných 1 137 Nm točivého momentu!Pouhou úpravou řídí jednotky… Tuner za toto zýšení výkonu zajímavě nastavil i cenovku, protože za chip dáte 3 495 dolarů (cca 87 tisíc Kč).

A ještě jedna pomyslná třešnička na dortu nás čeká. I přes hmotnost takřka dvou tun se po naladění tenhle Mercedes rozletí z 0 na 100 km/h za pohých 3,9 sekundy. A to už zní hodně dobře nebo ne? :)