renault zoe

Renault ZOE je pro značku Renault velmi důležitým modelem. Díky neustále rostoucím prodejům (+ 44% mezi roky 2016 a 2017) je Renault ZOE již třetím rokem nejprodávanějším elektrickým vozem v Evropě. Celkově bylo prodáno téměř 100 000 vozů. Ve Francii dokonce Renault ZOE tvoří víc než polovinu prodejů elektrických vozidel.

Na český trh vstupuje nejnovější evoluce tohoto modelu, která se vyznačuje několika novinkami. Tou nejzásadnější je příchod nového motoru R110, který byl vyvinut během pouhých dvou let inženýry v Technocentre Renault, jihozápadně od Paříže a ve výrobním závodě Cléon v Normandii, kde se motory pro ZOE vyrábí.

Motor R110 vychází z elektromotoru R90, který je na českém trhu rovněž k dispozici. Nová jednotka R110 nabízí o 12 kW vyšší výkon než verze R90. Řidiči budou těžit z vyššího výkonu především při zrychlení na hlavních tazích, nový motor ušetří téměř dvě sekundy z doby pružného zrychlení z 80 na 120 km/h. Točivý moment 225 Nm je dostupný takřka od nulových otáček a Renault ZOE se díky němu může svižně proplétat hustým městským provozem.

„Díky tomuto zvýšení výkonu je nyní ZOE ještě více přístupný a univerzální při cestách mimo město,“ říká Elisabeth Delval, Assistant Director, Renault ZOE Programme. „Kromě toho, že si budou schopni užít požitek z řízení vozu ZOE, řidiči také budou těžit z nejdelšího dojezdu mezi elektrickými vozy na trhu.“

Renault ZOE je na českém trhu k dispozici výhradně s akumulátorem Z.E.40, který má kapacitu 41 kWh a ZOE ve variantě R90 a R110 s ním zvládne v reálných podmínkách ujet až 300 kilometrů na jedno nabití, což Renault ZOE řadí na špičku svého segmentu.

Verze R90 a R110 lze nabíjet výkonem až 22kW. Během roku 2018 nabídku obohatí i “rychlonabíjecí” verze Q90, kterou lze nabíjet výkonem až 43 kW.

Ještě elegantnější vzhled

Model Renault ZOE modelového roku 2018 obohacuje barevnou paletu o lak fialová blueberry. Fialová barva je na výběr i pro interiér vrcholného stupně výbavy Intens. Pack Look Blueberry obsahuje fialové ozdobné lišty na palubní desce, rámečky bočních výdechů klimatizace a reproduktorů, nebo tmavé látkové čalounění s fialovým středem sedadel a prošíváním.

Přečtěte si také:  Test Renault Clio TCe 140 (2021)

Cena

Základní cena za verzi R90 je stanovena na 829 900 Kč ve výbavě Life. Verze R110 se dá pořídit pouze ve vyšší výbavě Intens a začíná na 897 400 Kč. Kompletní ceník je ke stažení zde.

Renault Kangoo Z.E.: nejprodávanější elektrický užitkový vůz s rekordním dojezdem

KANGOO Z.E. je průkopníkem na evropském trhu s elektrickými dodávkami, na kterém zaujímá vedoucí postavení. Elektrická dodávka Renault byla od svého uvedení na trh jednomyslně oslavována tiskem a získala četná ocenění např. „International Van of the Year 2012“. KANGOO Z.E. plně uspokojí zákazníky z řad profesionálů, kteří se zajímají o životní prostředí a kteří ocení potěšení z jízdy, jeho přepravní kapacitu a konkurenceschopné provozní náklady. KANGOO Z.E. poskytuje potěšení z plynulé a hladké jízdy elektrického vozu, a to i díky automatické převodovce.

Na český trh jsou uvedeny dvě délky karoserie KANGOO Z.E. (4,28 m) a KANGOO MAXI Z.E. (4,66 m). Obě jsou k dispozici jako 2 místný furgon, delší z nich i jako 5místné „kombi“. Objem nákladového prostoru je v závislosti na verzi až 4,6 m3 a užitečné zatížení je 650 kg.

Poslední modernizace modelu KANGOO Z.E. přináší tyto změny: nový akumulátor, nový motor, novou výkonnější nabíječku, tepelné čerpadlo integrované do klimatizace a nové on-line služby. KANGOO Z.E. díky těmto inovacím poskytuje nejdelší dojezd mezi elektrickými lehkými užitkovými vozy.

Nový akumulátor v kombinaci s novým motorem pro delší dojezd: 270 km dle NEDC místo 170 km

KANGOO Z.E. nabízí díky novému akumulátoru „ Z.E. 33“ (33 kWh) dojezd až 270 km dle NEDC oproti 170 km u původní verze. V reálných podmínkách v dodávkovém cyklu to odpovídá dojezdu přibližně 200 km na jedno nabití.

Nový akumulátor je výsledkem vývoje společností Renault a LG Chem a těží z významné inovace – zvýšení energetické hustoty. Tato technologie spočívá ve zvýšení úložné kapacity akumulátoru se zachováním jeho rozměrů a užitečného objemu vozu. Optimalizace vychází nejen z přidání dalších modulů, ale také z vylepšeného chemického složení článků akumulátoru za účelem zvýšení energetické hustoty. Tohoto zásadního vylepšení bylo dosaženo bez vlivu na spolehlivost a bezpečnost při používání.

Přečtěte si také:  Elektrický Renault a Dacia naprosto pohořely v crash testech. Škoda Fabia naopak excelovala

KANGOO Z.E. využívá nový a účinný motor s optimalizovaným řízením akumulátoru. To má za následek hospodárnější provoz při zachování výkonu. Motor R60 o výkonu 44 kW (60 k) pochází kompletně z dílny značky Renault. Vyrábí se též ve výrobním závodě ve francouzském Cléonu, který je pro skupinu Renault stěžejní z hlediska výroby motorů a převodovek.

Nabíjení elektromobilu Renault Kangoo Z.E.

KANGOO Z.E. je vybaveno nabíječkou nové generace, která podporuje nabíjení o výkonu až 7 kW AC (střídavý proud). Díky tomu je Renault KANGOO Z.E. s  dobíjecí stanicí Wall Box 7 kW na plnou kapacitu baterie nabité do 6 hodin. Vůz umožňuje dobití 35 kilometrů dojezdu za hodinu (v mírném podnebí), to odpovídá době pauzy na oběd nebo době nakládání zboží do vozu před další cestou. KANGOO Z.E. tedy může být na cestě celý den a umožňuje sloužit dvěma směnám (ráno a odpoledne). Přispívá tak k optimalizaci pracovního dne a služeb zákazníkům. KANGOO Z.E. je standardně vybaveno kabelem pro dobíjení z dobíjecí stanice Wall Box nebo z veřejně dostupné dobíjecí stanice.

Cena

Renault Kangoo Z.E. se nabízí pouze v jediné verzi a liší se provedením interiéru a karoserie. Nejnižší cena je stanovena pro 2místnou verzi: 699 900 Kč. Za MAXI 2místnou zaplatíte od 729 900 Kč a za MAXI Combi 5místný dáte 759 900 Kč. Kompletní ceník je ke stažení zde.

Specifická řešení pro elektrické vozy Renault Z.E.

Tepelné čerpadlo, ŘEŠENÍ PRO delší dojezd

Důležitou inovací, která přispívá ke zlepšení dojezdu obzvláště za chladnějšího počasí je tepelné čerpadlo propojené s klimatizací. V modelu Renault ZOE je standardní výbavou všech verzí, pro Renault KANGOO Z.E. je k dispozici na přání. Toto tepelné čerpadlo umožňuje zvýšit dojezd vozu za chladného počasí, protože omezí využití elektrických odporů používaných při konvenčním topení, které spotřebují velké množství energie.

KANGOO Z.E. je vůbec prvním užitkovým elektrickým vozem, který je jím vybaven. Přes chytrý telefon nebo přes ovladač u volantu je možno nastavit čas vychlazení nebo vyhřátí kabiny před jízdou.

Přečtěte si také:  BMW chystá na podzim zahájení prodeje modelů iX a i4, ale i nové verze pro řadu 4 Cabrio, nové převodovky a nové laky

V zemích s extrémně chladným podnebím může být KANGOO Z.E. vybaveno přídavným naftovým topením, které zajišťuje v náročných klimatických podmínkách uživateli komfort a zachovává dojezd.

Z.E. VOICE

Specifickou vlastností elektrických vozidel je jejich nezvykle tichý provoz. To má za následek vyšší riziko nepozornosti pěších v centrech měst, kde jsou elektromobily využívány především. Proto jsou vozy Renault Z.E vybaveny systémem Z.E. Voice, který do rychlosti 30 km/h automaticky uměle vytváří zvuk, aby si chodci všimli případného blížícího se vozu.

SLUŽBY PRO ELEKTRICKÉ VOZY

Z.E. Trip

Aplikace Z.E. Trip umožňuje řidiči lokalizovat veškeré dobíjecí stanice dostupné veřejnosti v hlavních evropských zemích. Z.E. Trip je dostupná prostřednictvím navigačního systému Renault R-LINK. Umožňuje výběr místa dobíjecí stanice a přímo vás k ní zavede.
Aplikace Z.E. Trip informuje v reálném čase o veřejných dobíjecích stanicích a řidiče k nim dovede. Upřesňuje také výkon dobíjecí stanice a její kompatibilitu s daným vozem. Uživatel má také možnost zjistit síť dostupných dobíjecích stanic na webových stránkách společnosti Renault a trasu si může naplánovat předem.

My Z.E. Connect

Tato služba umožňuje přístup k údajům o vozu z chytrého telefonu nebo z počítače připojeného k internetu: stav nabití, dojezd vozu s aktuálním nabitím, historie dobíjení, nastavení varovných hlášení a doporučení.

My Z.E. Inter@ctive

Tato služba umožňuje komunikaci s vozem z chytrého telefonu nebo z počítače připojeného k internetu: přednastavení optimální teploty vozu (spuštění vyhřívání nebo vychlazení vozu v přednastaveném čase), nastavení dobíjení (zvolení času dobíjení, využití nejvýhodnějších sazeb elektrické energie nebo dobíjení v době, kdy je k dispozici maximální výkon).