Renault ve Velké Británii: Neprodáváme!

Autor: Pavel Srp - 22. 12. 2011


Britské zastoupení automobilky Renault přišlo se zásadní informací. Vzhledem k neustálému poklesu prodejů svých vozidel se vedení automobilky rozhodlo, že z tamějšího trhu stáhne 9 modelů a zúží svoji dealerskou síť zhruba o třetinu (aktuálně je v Británii na 190 dealerských zastoupení).

Britský trh tedy bude ochuzen o tyto modely: Espace a Grand Espace, všechna provedení Laguny, kabriolet Wind, osobní varianty dodávek Kangoo a Traffic nebo modely Modus a Grand Modus. V nabídce však modelů zůstane i tak dostatek: Twingo, Clio, Mégane (ve všech karosářských provedeních), Scénic a Grand Scénic a nákladní dodávky Master, Traffic a Kangoo.

Renault tím reaguje na to, že jeho prodeje za období od ledna do listopadu roku 2011 meziročně klesly o 29%! Navíc vzhledem ke skutečnosti, že britský trh je třetí největší v Evropě, je to ztráta citelná. Šušká se, že Renault je v Británii ztrátový již 5 let.

Zdá se mi, že se nám automobilové značky nějak čím dál více potácejí v červených číslech a snad jich čím dál tím více nebude následovat nedávno „zpečetěný osud“ Saabu!

[nggallery id=135]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru