Renault Twingo R.S.: V ČR si ho koupíte už za týden!

Autor: Pavel Srp - 25. 2. 2012


Po uvedení nového Renaultu Clio R.S. na trh koncem roku 2011 přijde letos na jaře Renault Sport s novým Twingem R.S. :

  • Jedinečný a smyslný design sportovní verze nového vzhledu Renaultu zaručuje potěšení z jízdy a vzrušení.
  • Veškeré odborné zkušenosti divize Renault Sport Technogies jsou začleněny do koncepce sportovních a závodních automobilů.
  • Obsah emisí CO2 snížen na 150 g CO2/km a kombinovaná spotřeba snížena na 6,5 l/100 km.
  • Je kladen požadavek na vysokou kvalitu, síť odborníků zaručuje špičkovou odbornost.
  • Bude uveden na trh ve 20 zemích. V České republice budou objednávky otevřeny od 1.3.2012, cena začíná na 369 900 Kč.

 

Skutečné sportovní vozidlo

Nové Twingo R.S., dostává dynamickou masku se čtyřmi světlomety a do středu předního nárazníku lamelu typu F1. Tento stylistický rys je nyní dostupný pro celou řadu Renault Sport a je připomínkou úspěchu Renaultu ve Formuli 1. Na konci května bude k dispozici na přání symbolický odstín žlutá Sirius. Zadní část je opatřena sportovním spoilerem na zadních vyklápěcích dveřích, nárazníkem se specifickým difuzorem a aerodynamickými nástavci podběhů zadních kol. Vnější linii je také možné zkrášlit pomocí designového balíčku s variantou ocelově šedého odstínu současně u lamely F1, krytů zpětných zrcátek a střešního spoileru R.S. a chromovým nádechem u ozdobných krytů mlhových světel. K dispozici jsou rovněž nové 17palcové slitinové ráfky Gana černé, v jejichž středu je umístěna zkratka R.S., která je hrdým podpisem jejich původu.

V interiéru nového Twinga R.S. se objevuje žluté prošívání (na volantu, sedadlech, krytu palubní desky), které je sladěno se značkou a dalšími modely Renault Sport. Palubní deska s konzolou rádia, otáčkoměr a boční výdechy jsou zvýrazněny doplňkovými prvky v odstínu černá lesklá. Bílá dekorace je v horní části volantu, na sedácích a opěradlech sedadel a na lemování otáčkoměru.

Komplex odborných zkušeností a dovedností divize Renault Sport

Renault Sport Technologies maximálně využívá svých odborných zkušeností v oblasti automobilových závodů, aby nabídl nové Twingo R.S., které je kombinací potěšení z jízdy a sportovních zážitků:

  • „agresivní“ atmosférická pohonná jednotka: 1,6 16V R.S. s výkonem 133 koní (98 kW) při 6 750 ot/min a točivým momentem 160 Nm při 4 400 ot/min,
  • vysoká úroveň jízdní stability se sériově vyráběným podvozkem Sport a dokonce i na přání s podvozkem Cup (světlá výška snížena o 4 mm) (neobvyklá nabídka v této kategorii),
  • bohatě dimenzovaný brzdový systém: přední kotouče o průměru 280 mm a zadní kotouče o průměru 240 mm,
  • nevídaná nabídka u malého sportovního vozidla: R.S. Monitor – funkční a „zábavný“ palubní telemetrický počítač.

 

Kromě sportovních výkonů, které jsou pro tuto kategorii mimořádné, má nové Twingo R.S. stále slušné emise a spotřebu s hodnotami 150 g CO2/km (-3,2 %) a 6,5 l/100 km (-3,0 %), které jsou oproti předchozí verzi nižší.

Požadavek na kvalitu poskytovanou sítí odborníků

Twingo R.S., uvedené na trh v září 2008, se umísťuje s počtem 10 000 prodaných kusů k dnešnímu dni na stupni vítězů nejprodávanějších vozidel v Evropě v segmentu A – vysoce výkonná vozidla.

Nové Twingo R.S. se stejně jako jeho „sourozenci“ Clio R.S. a Mégane R.S. spoléhá na síť 350 specializovaných prodejních míst Renault Sport ve světě poskytujících odborné služby zaměřené na sportovní vozidla.

[nggallery id=437]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru