Rekordní Touareg zavítal do Wolfsburgu

Autor: Pavel Srp - 14. 12. 2011


Pouhých 11 dní, 17 hodin a 22 minut stačilo Raineru Zietlowovi a jeho týmu za volantem Touaregu V6 TDI na výhru ve slavné Carretera Panamericana, čímž stanovil nový traťový rekord. Panamerická síť silnic a dálnic vede po celé délce Severní a Jižní Ameriky. V rámci návazného turné ukázal milovník jízdy v terénu svůj rekordní vůz ve Wolfsburgu.

Zietlow překonal se svým týmem celkem 22 750 kilometrů mezi Ohňovou zemí a Aljaškou. V rekordním čase, který byl ověřen zkušební organizací TÜV Nord, projeli územím 17 států a téměř všemi klimatickými a vegetačními pásmy, které se na Zemi vyskytují. Volkswagen Touareg osvědčil svou hospodárnost a výdrž v nejnáročnějších podmínkách, ať to bylo extrémní horko, prudké lijáky, písečné bouře nebo sníh. Zietlow překonal dosavadní rekord z roku 2006 o čtyři dny. Ekologický motor 3.0 V6 TDI Clean Diesel (v americké verzi s výkonem 165 kW/225 k) spotřebuje v Touaregu o 30 procent méně paliva a má až o 25 procent nižší emise CO2 než jiná vozidla v této třídě poháněná zážehovými motory.

Rainer Zietlow zdokumentoval svou rekordní jízdu v obsáhlém filmovém a fotografickém materiálu, který je dostupný na internetové stránce www.tdi-panamericana.com.

[nggallery id=111]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru