Rekord v parkování a v donutech byl stanoven v Číně během jediného odpoledne – video

Autor: Anina Russová - 23. 11. 2014


Jak mně se líbí, když někdo dělá něco, co umí a dělá to navíc ještě skvěle… A to je přesně případ nového světového rekordmana v nejtěsnějším a nepřesnějším parkování. Na svědomí ho má  čínský jezdec a rekord si pro sebe doslova urval s vozem Mini Cooper.

Profesionální drifter jménem Han Yue, který se do mezery, se kterou by měla problém většina z nás i s parkovacími asistenty, vešel stylem „dveřma napřed“ tak, že na každé straně zůstalo jen 6,4 centimetru. Oproti minulému rekordu je mezera mezi zaparkovanými auty nakonec o 0,6 cm menší.

Skvělá práce, kterou je také potřeba pořádně oslavit. A že v Číně milovníci aut a driftů především slavit umí.

MINI rozjeli po dvou kolech a kolem něj nechali bokem projíždět BMW M4, ale protože tam se asi nic nedělá jen tak, zkusili stanovit rekord v počtu donutů kolem auta jedoucího po dvou kolech. Zní to jako naprostý nesmysl, ale i tohle se jim nakonec podařilo. :) A když se ptali Hana, co ho motivuje a žene kupředu, měl jasno. Drifty miluje a je prý tak trošku nefér, že jsou spojovány hlavně s Japonskem. A to je to, co by rád změnil, protože i v Číně je několik dobrých jezdců.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek