oprava-rekonstrukce_silnice

Rekonstrukce mostu v Litvínově komplikuje dopravu, provoz v ulicích bude několikanásobně vyšší

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK - Foto: Wikimedia Commons, Aktron, CC BY 3.0, odkaz - 9. 9. 2023


Betonový most přes Bílý potok v Litvínově. Jeho špatný technický stav uzavřel ulici u Bílého sloupu. Stavbaři ho totiž vymění za úplně nový. Potrvá to několik měsíců. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci vznikly dvě objízdné trasy.

„Městu to přineslo trošičku problému v tom, že obě dvě objížďky, jedna pro vozy pod 3,5 tuny, vede přes ulici Studentskou a druhá pro vozidla nad 3,5 tuny, jezdí ulicí Ruskou a v obou máme školy, takže uvidíme jak celá situace bude vypadat přes školní rok. Doufejme, že bezpečnost dětí, které tam budou chodit, se nezhorší,“ říká Petr Lenc, tiskový mluvčí města Litvínov.

Přečtěte si také:  V Plzni probíhá oprava frekventovaného Rondelu. Uzavírka potrvá až do října

Školáci se tak budou muset mít na pozoru, protože se provoz v ulicích násobně zvýší. Stejně jako v centru města. Auta kvůli objížďce jezdí přes litvínovské náměstí.

„Vlastně po celou dobu nám ty objížďky přivedly dopravu, která se normálně centru města vyhýbá. Už teď tam vidíme zvýšený provoz. Doufejme, že bezpečnost našich občanů neutrpí. Každopádně ten most to potřeboval, byli jsme se na to podívat a byl nejvyšší čas, do celé stavby sáhnout,“ uzavírá Petr Lenc.

Rekonstrukce by měla skončit v květnu příštího roku.

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *