Reklamu na nový Lexus ES poprvé v historii napsala umělá inteligence

Autor: Tisková zpráva - 20. 11. 2018


Při příležitosti evropské premiéry nového manažerského sedanu Lexus ES představuje značka celosvětově první reklamu se scénářem sepsaným umělou inteligencí a natočenou oscarovým režisérem.

Spot ‚Driven by Intuition‘ o stopáži 60 sekund režíroval Kevin Macdonald, režisér filmů Poslední skotský král a Whitney a držitel Oscara za nejlepší dokumentární film Jeden den v září. Reklama bude uvedena ještě před hlavní evropskou kampaní modelu ES, která začíná letos v prosinci.

Ve stejném duchu technického provedení, které stálo za vznikem levitujícího prkna Lexus Hoverboard, byl celý základní děj a scénář filmu vytvořen umělou inteligencí, vyvinutou technickým partnerem Visual Voice ve spolupráci s agenturou The&Partnership a za podpory sady nástrojů a aplikací umělé inteligence IBM Watson.

Výroba snímku zahrnovala vývoj speciální umělé inteligence pomocí dat, jako jsou např. reklamy na luxusní modely za posledních 15 let, emocionálně zaměřené informace o tom, co nejsilněji oslovuje cílovou skupinu a speciálně zadané informace o lidské intuici.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek