Citroën je takový typický zástupce francouzského stylu. Stejně jako místní ženy umí být elegantní, praktický, stylový, ale umí také vytáhnout drápky. Proto nikoho nepřekvapí, že jejich novinka Citroën C4 Cactus v sobě ukrývá nejen jednoduchost a styl, ale také určitou dávku fištrónu. K tomu se ale ještě dostaneme.

Citroën C4 Cactus byl představen na začátku března na autosalonu v Ženevě a ihned si získal velkou dávku pozornosti. Pokud pomineme přední část vozu, která vypadá jako přimhoouřená kočka někde v křoví před lovem, pak jistě zaujmou takzvané Airbump. To jsou ty tmavé plochy umístěné prakticky po celém obvodu vozu, jsou nejen designovým prvkem, ale především chytrou vychytávkou, která zabrání odření karoserie například nákupními vozíky a podobně. To je totiž přesně ta dávka fištrónu, o které jsme mluvili na začátku. Jen si vybavte, kolikrát se vám někdo u nákupního centra opřel o auto nebo vám do něj otevřel dveře.

C4 Cactus je prostě jiný. Automobilka si k němu připravila reklamu, která stojí na základech odpovědi na otázku: „Proč?“ Na tuhle otázku si musíte najít správný čas, tedy čas kdy dostanete adekvátní odpověď. A odpověď ve formě Citroënu C4 Cactus je tu právě teď.