Takhle by měly vypadat meziautomobilkové reklamní boje. Infiniti vsadilo na jednoduchost, lehkost a na několik zajímavých detailů. V prvé řadě, jde o reklamu na zbrusu nový a rychlý sedan automobilky Infiniti Q50S. Automobilka má s tímhle vozem, tedy hlavně s výchozím modelem Q50, velké plány. Chce s ním zatopit pod kotlem Mercedesu a BMW. Jenomže jak to udělat, aby to nepůsobilo lacině a neprofesionálně?

Zjevně si s tím marketingové oddělení Infiniti lámalo hlavu dost dlouho, protože záměr vyšel. Nenápadně v reklamě upozorňují na unifomovanost a podobnost automobobilek Mercedes-Benz a BMW. Ve videu se proto objeví výrobní linka, z níž sjíždí ti samí lidé, stejně oblečení, dámy stejně nalíčené a se stejnými konfekčními velikostmi. A tihle lidé si mezi sebou prostě rozdělují klíčky od těch stejných (a možná trochu nudných) Mercedesů a BMW. Ale až na jednoho z mladých mužů, který se trhne od davu a zmizí právě s novým Infiniti Q50S.

Nechme stranou to, jestli se Infiniti přeci jen trochu nepřehnalo. Líbí se mi nápad i odvaha a navíc my holky máme rády rebely, a hlavní hrdina videa je zatraceně sexy rebel. 🙂

-AR-