Většinou je nám celkem líto, když nějaká automobilka oznámí, že původně zamýšlený model nakonec do výroby nepustí. Ale v tomto případě krok značky Range Rover vlastně chápeme. Nic lepšího s plánovaným modelem SV Coupé nejspíš ani udělat nemohla.

Čas od času je potřeba přijít s něčím úplně novým, neokoukaným, s něčím, co zaujme nové zákazníky. Potud se to Range Roveru povedlo. SV Coupé bylo představeno na loňském autosalonu v Ženevě a výše zmíněné vlastnosti do puntíku splňovalo. Pár dnů se o něm mluvilo jako o velké hvězdě Ženevy. To proto, že Range Rover prostě vzal své největší SUV a přestavěl ho na verzi se třemi dveřmi.

Luxus především: Range Rover SV Coupé se představuje na autosalonu v Ženevě

Interiér nechal upravit divizí SVO, tedy Special Vehicle Operations. Je jasné, že výsledkem nemohlo být nic jiného než nejjemnější kožené čalounění, koberce s hustým a vysokým chlupem, obložení z pravého dřeva, decentní LED osvětlení a mnoho dalšího. Ale právě proto, že šlo o takovou speciální přestavbu, a také proto, že byl interiér definicí luxusu, nacenil Range Rover tuhle parádu částkou 295 995 liber, tedy takřka 9 milionů korun. A to je zatraceně hodně. Je to hodně i s přihlédnutím k faktu, že Range Rover měl v plánu vyrobit 999 kusů.

Nejspíš i proto, že se automobilka potýká s finančními problémy se tedy nakonec rozhodla, že z výroby nakonec sejde. A podle nás udělala dobře. I proto, že peníze, které by jinak musela investovat do výroby něčeho, o čem si nemůže vůbec být jistá, že to kdy prodá a investice se ji vrátí. Raději vsadí na vývoj zbrusu nového modelu, jehož koncept bychom měli spatřit už v roce 2021. Jsou to ale zatím jen zákulisní informace, tak uvidíme, co Range Rover nakonec vymyslí.