[Not a valid template]První místo v nezávislé anketě Klubu motoristických novinářů Auto roku 2012 získal vůz Range Rover Evoque. Nejmenší a „nejzelenější“ Land Rover uspěl v konkurenci 34 nominovaných vozů. Při posuzování jednotlivých kandidátů se hodnotily mimo jiné vlastnosti celková konstrukce a design, bezpečnost, hospodárnost, ovladatelnost, výkon, funkčnost, plnění ekologických norem a cena.

„Ocenění Klubu motoristických novinářů je dalším důkazem, že Land Rover Evoque je skutečně výjimečným vozem, který věren svému jménu vyvolává pozitivní reakce a emoce. Jsme rádi, že je tomu tak i mezi českými odbornými novináři a na českém trhu. Je to pro nás odměna i motivace do další práce,“ uvedl po převzetí ocenění ředitel prodeje Jaguar Land Rover pro ČR Alexander Vysek.

[Not a valid template]Unikátní designové městské SUV Evoque se v České republice prodává od září. Jeho tvůrci, mezi nimi i designér Andy Wheel, který v říjnu vystoupil na pražské konferenci AutoDesign Prague, se při jeho návrhu nechali inspirovat architekturou světových metropolí. V České republice a Praze se do kampaně propagující Evoque zapojili herečka a desígnérka Aňa Geislerová a houslista Pavel Šporcl.

Slavnostní vyhlášení výsledků prestižní ankety Auto roku 2012 Klubu motoristických novinářů, do které se zapojilo 38 novinářů, proběhlo včera na galavečeru v pražském Biu Oko. Do finále se vedle Range Roveru Evoque propobojovaly vozy Ford Focus, Hyundai i40, Kia Rio a Škoda Citigo.

Tisková zpráva/-PS-