rallye_dakar_2024-etapa_6b-buggyra- (1)

Rallye Dakar 2024 po etapě 6b: Aliyyah Koloc má za sebou zatím nejtěžší dakarskou prověrku, zvládla ji lépe než kamiony Buggyra

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Tatra Buggyra ZM Racing - 12. 1. 2024


Aliyyah Koloc, teprve 19letá pilotka týmu Buggyra ZM Racing, úspěšně zvládla nejnáročnější etapu letošní Rally Dakar. Takzvaná Chrono48 byla rozdělena na dva dny a závodnice ji v nabitém poli elitní třídy Ultimate ve svém speciálu RedLined Revo T1+ dokončila na senzačním 15. místě. V hodnocení světového šampionátu W2RC to byla dokonce vynikající devátá pozice! Jen vinou technických problémů na začátku soutěže je v celkovém pořadí ve čtvrté desítce.

Piloti kamionů Pascal de Baar s Tatrou Buggyra EVO3 a Jaroslav Valtr v Tatře Phoenix dostali své Tatry do provozuschopného stavu, ale bohužel se jim z dun nepodařilo vyjet. Brzy ráno se pak pokusí na tvrdém písku dostat z dunoviště. Daniel Stiblík s druhým Phoenixem je na cestě do Rijádu a tým udělá všechno proto, aby mohl v soutěži dál pokračovat, byť bez ambicí na celkový úspěch.

Smyčka se startem i cílem v Shubaytahu probíhala tak, že byl její náročný itinerář rozdělený na několik bivaků. Do toho nejbližšího před sebou museli včera jezdci přijet ve stanovený čas, aby pak dnes dokončili celou etapu.

Aliyyah Koloc dojela až na 400. kilometr, takže dnešní závodní porce byla výrazně kratší, jen necelých 150 km. A opět ji zvládla na jedničku. Zatímco dnes skončila naděje takové legendy jako je pětinásobný vítěz soutěže Nasser Al-Attiyah, závodnice Buggyry ji bez problémů dokončila.

„Jsem moc šťastná. Konečně je to za námi. Včera to byl velmi dlouhý, dlouhý den. Dnes to bylo kratší. Jsem hodně unavená, opravdu ale velmi, velmi šťastná,“ řekla v cíli nadšená pilotka.

rallye_dakar_2024-etapa_6b-buggyra- (2)

To, že se jí podařilo zařadit mezi nejlepší dakarské závodníky, považuje za velkou poctu a také motivaci do dalších bojů.

„Když jsme včera přijeli do bivaku, bylo kolem tolik skvělých jezdců. Byl to zvláštní pocit být po jejich boku. Teď jsme v cíli a tady jsou samá velká jména, takže jsem opravdu šťastná. Na dunách si asi nejvíc věřím a cítím se na nich nejlépe. Dneska to bylo bez problémů, jen včera jsme měli dvě malé zastávky,“ pokračovala Aliyyah.

Pak se musela vrátit k nocování v provizorním bivaku uprostřed šesté dakarské etapy. „Bylo moc hezké spát pod hvězdami, takže to nebyl skvělý spánek, ale byl to moc hezký zážitek. Zítra je den odpočinku. Myslím, že pro všechny zasloužený. Trochu zapracuju na fyzičce, najím se, vyspím, strávím nějaký čas s klukama a připravím se na druhý týden,“ dodala Aliyyah Koloc.

Konvoj Rally Dakar se nyní přesunuje do Rijádu, kde čeká účastníky volný den. Po něm bude následovat ještě šest etap. Cíl je naplánovaný na pátek 19. ledna do přístavního města Yanbu na břehu Rudého moře.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru