První majitel Chevroletu Volt v Evropě vyrazil na cesty

Autor: Pavel Srp - 21. 3. 2012


Podnikatel se zálibou v kávě a automobilech se stal minulý týden prvním soukromým majitelem Chevroletu Volt.

Emanuel Probst tím, že si koupil elektrický Chevrolet Volt s prodlouženým dojezdem, nejen snížil svou závislost na benzínu, ale dal také prostřednictvím prosazování elektrických vozidel (EV) průchod své vášni pro přesnou mechaniku a vynikající konstrukci.

„Volt je pro mě úžasný tím, že je prvním svého druhu,“ říká Emanuel Probst. „Je to přelomová konstrukce, poskytující výhody pro reálný život bez ovlivnění mého životního stylu. Je to prostě v současnosti nejlepší řešení na této planetě pro elektrickou jízdu bez obav. “

Oceňovaný Chevrolet Volt je evropským „Car of the Year“ pro rok 2012. Tento titul mu udělila porota 59 nejdůležitějších nezávislých automobilových porotců – novinářů z 23 evropských zemí. S jízdním dosahem přes 500 kilometrů při plném nabití a využití prodlouženého dojezdu, je Chevrolet Volt alternativou jak k hybridům, tak k vozidlům poháněným jen z baterií.

Nadšení pro design

Emanuel, švýcarský občan a známý automobilový nadšenec, má hluboký vztah k americkým autům, ale využívá praktické inovativní technologie Volta a jeho inteligentní konstrukci na hospodárnější využití zdrojů a také jako inspiraci energeticky úsporných technologií v jiných oblastech každodenního života – včetně strojů na přípravu kávy!

„Zamiloval jsem se do ikonických amerických automobilů v 60. letech díky filmům,“ říká Probst. „Vlastním několik automobilů včetně veteránské limuzíny a dvou supercars, ale musíme držet krok s měnící se dobou a dívat se do budoucnosti, protože ropa nebude k dispozici navždy. Není dobré utrácet za palivo na pravidelné dojíždění autem. Musíme si každý litr užít, proto má smysl pro každodenní jízdy používat Chevrolet Volt. “

Jako generální manažer společnosti JURA, světoznámého švýcarského výrobce strojů na přípravu espresa a kávy, Emanuel dohlíží na výjimečný design jako nedílnou součást značky JURA.

„O Voltu jsem poprvé slyšel před dvěma lety a zalíbila se mi myšlenka mít elektrický automobil s prodlouženým dojezdem, který vás nikdy nenechá stát. Nepotřebujete neustále sledovat dojezd. Toto mě oslovilo jako opravdu mimořádně užitečné pro mé každodenní dojíždění do práce,“ říká Emanuel.

Před-produkční Volt viděl loni na Ženevském autosalonu a udělal na něj dojem pozorností věnovanou detailům, použitím vysoce kvalitních materiálů a vynikající výbavou. „Od té doby jsem byl rozhodnut, že budu vlastnit první Volt v Evropě,“ dodává.

Každodenní řidič

Po týdnech lobbování u Chevroletu Švýcarsko ve snaze koupit první Volt v Evropě, byl Emanuel odměněn zkouškou předváděcího vozidla a okamžitě poté podal svou objednávku. „Měl jsem možnost prodlouženého testu a udělal na mě velký dojem. Volt je jediný elektrický automobil, který má pro mě větší smysl. V současnosti spotřebuji 11 až 15 litrů každý den na jízdu do práce a za rok najezdím okolo 25 000 kilometrů, přičemž tankuji dvakrát nebo třikrát za týden.“

Emanuel bude využívat Volt na jízdy do práce a služební cesty. Používat bude nabíjecí stanice v budově celosvětového vedení společnosti JURA a doma. Ale nemůže se dočkat, až se o zkušenosti podělí se spolupracovníky. Plánuje také povzbudit zaměstnance a přátele, aby si osvojili Volt a kulturu elektrických automobilů.

„Moje rodina si oblíbila myšlenku, že jezdíme potichu využívajíce elektřinu bez toho, abychom obětovali náš životní styl, nebo zdroje země. Toto auto nekřičí svým designem – je diskrétní, ale lidi přitahuje intuitivní „cool“ design, od dotykové konzoly a hlavního displeje ve stylu iPad, až po couvací kameru.“

Osvojení budoucnosti

Pro Emanuela je Volt víc, než jen nejmodernější automobil, nebo „green“ image – dívá se na něj, jako na způsob překonání vysoké ceny paliva v budoucnosti a osvojení si energeticky úsporných technologií, které lze přenést i do jiných oblastí každodenního života.

„Volt vidím jako definici třídy a měřítko, které bude inspirací pro energeticky úsporné technologie budoucnosti v jiných oblastech každodenního života – včetně kávovarů! Volt se každou noc dobije stejně jednoduše jako váš mobilní telefon, a protože nejste připoutáni k nabíjecímu kabelu, pokud na to zapomenete, můžete bez starostí překročit jízdní dosah baterií,“ uzavírá Emanuel.

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt je první elektrický automobil bez omezení dojezdu. Když se po maximálně 80 kilometrech spotřebuje energie z baterií, nepozorovaně začne pracovat 1,4 l benzínový motor a generuje elektrickou energii pro pohonnou jednotku. Tím prodlouží jízdní dosah Volta na více než 500 kilometrů. Na dobití je možné Volt připojit do kterékoliv 230 V zásuvky.

Nezávislé studie ukázaly, že Volt dokáže splnit požadavky na každodenní jízdy 80 procent evropských řidičů tím, že je schopen ujet 40 až 80 kilometrů na elektrickou energii uloženou ve svých bateriích, přičemž nevytvoří žádné emise CO2. Volt nezná kompromisy v oblasti bezpečnosti. Získal nejvyšší hodnocení 5 hvězdiček od Euro NCAP.

Evropský titul Car of the Year 2012 je dalším z mnoha ocenění Chevroletu Volt, mezi které patří např. „World Green Car of the Year 2011″, „Grand Prix de l’Environnement“ a „North American Car of the Year 2011.

[nggallery id=550]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru