První dojmy: Rychle a Zběsile 7 ve 4DX

Autor: Pavel Srp -   31. 3. 2015


Sedmé pokračování dnes již kultovní filmové série Rychle a Zběsile má svoji premiéru v kinech naplánovanou na čtvrtek 2.dubna 2015, my jsme však včera navštívili jednu z předpremiér. Navíc v kině 4DX, které kromě běžného pohledu na filmové plátno zprostředkovává také další efekty. A k filmu podobného ražení se to opravdu hodí.

Kinosál vypadá na první pohled vlastně normálně, ale sedačky (resp. celá lavice) se hýbou, do obličeje vám fouká „vítr“ a stříká voda – přesně podle toho, co se zrovna odehrává na plátně. Pokud máte slabší žaludek, srdce a nebo se vám dělá špatně na horské dráze, měli byste návštěvu 4DX kina raději důkladně zvážit.

kino-4dx-reklama

První pohyby sedadel jsou zcela nečekané (ne, že by se to v průběhu celého filmu zlepšilo…), nevíte, kdy to přijde, jak moc to bude intenzivní. I pokud jste odolní, možná vám ze začátku bude lehce nevolno. Po několika dalších pohybech už si zvyknete. Sedadla vibrují, hází s vámi, ale klidně vás taky „kopnou“ do zad. Užijete si zejména rvačky, kdy cítíte skoro každou ránu, ale i zběsilé honičky, o které v sedmém Rychle a Zběsile rozhodně není nouze.

Od tuningu v prvním díle se Rychle a Zběsile odchýlilo už dávno, neznamená to však, že by šel tuning a úpravy aut stranou, jen jsou v pozadí. Jsou už jen doplňkem filmu, který se postupem času přesunul k ryze akčnímu žánru. Sedmička nás nicméně provede takřka všemi šesti díly nazpátek. Pokud si je nepamatujete, podívejte se na ně znovu, bude se vám to hodit.

Rychle a Zběsile 7 poznamenala tragická smrt Paula Walkera a dlouho nebylo jisté, jak to s filmem nakonec dopadne. Teď už jsou dokonce podepsané smlouvy na osmé a deváté pokračování. Paula Walkera (hraje Briana O’Connora) ve filmu nakonec nahradili jeho dva mladší bratři. Ti jsou mu sice podobní, ale i tak museli filmaři ve střižně v počítači jejich obličeje poupravit. Věřte mi, že pokud se na to vyloženě nezaměříte a nebudete studovat jejich fyzické postavy, prakticky to nepoznáte.

Samotný příběh filmu je veksrze zvláštní, vlastně si ho ani pořádně neumím dát dohromady. Tady jde o akci, automobilové honičky, rvačky, ale nechybí ani romantika – včetně závěrečného nenásilného rozloučení s Paulem Walkerem. Letty (Michelle Rodriguez) si v průběhu filmu postupně vzpomíná na vše, co po tragické nehodě v jednom z předchozích dílů zapomněla. Přijde to ale až na konci, nad bezvládným tělem Dominica Toretta (Vin Diesel) po náročné rvačce s Deckardem Shawem (Jason Statham), bratra Owena Shawa, kterého v šestce parta odrovnala, a následném skoku auta na letící helikoptéru. Zápletka se v rychlosti točí o boji s nesmrtelným „strojem na zabíjení“ Deckardem Shawem, který chce pomstít bratrovu smrt a Domovu partu zničit, a kolem hackerky, která vytvořila program, jenž během okamžiku najde kohokoliv kdekoliv. Trailery už leccos prozradily.

Přečtěte si také:  Apple TV+ chystá seriál o Ferrari. Měl by vycházet ze skutečných historických událostí značky

Máte-li rádi moderní pohádky – tady auta totiž umějí létat – automobilové honičky a tuhle rychlou a zběsilou „rodinu“, ty více než dvě hodiny času (140 minut) si vyhraďte a na film zajděte! ;)

Furious-7

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek