kia cee' d sw dopravni nehoda

Proč je pro povinné ručení kalkulačka praktickým pomocníkem? Ukáže nejlepší cenu

Autor: Komerční sdělení - Foto: Pavel Srp - 21. 2. 2021


V okamžiku, kdy vám končí smlouva na povinné ručení u vaší pojišťovny, můžete ji znovu obnovit, případně se porozhlédnout po jiných nabídkách tak, aby vás tato zákonná pojistka vyšla levněji anebo rovnou zahrnovala také lepší služby. Ke zjištění aktuálních nabídek a jejich cenového porovnání se používá pro povinné ručení kalkulačka.

Jak vypovědět povinné ručení?

Povinné ručení je vždy vázáno smluvně. Existuje několik důvodů a způsobů, jak smlouvu vypovědět. Obvykle lze smlouvu ukončit 6 týdnů před výročím, kdy byla sjednána. Zrušit ho lze také dohodou kdykoliv během roku, záleží však na konkrétních podmínkách pojišťoven, které naleznete přímo ve vaší pojistné smlouvě. Vypovědět se dá samozřejmě prodejem automobilu a v neposlední řadě také v případě, kdy došlo ke změně ceny pojistného, přičemž s touto částkou nesouhlasíte.

Možností je ovšem ještě více a zahrnují například i odcizení vozidla, zánik vozidla nebo lze podat výpověď po vzniku pojistné události a podobně.

Kalkulačka povinného ručení

Vždy je vhodné si provést pro povinné ručení srovnání před tím, než uzavřete novou smlouvu. Vyhnete se tak zbytečně drahému řešení a následnému předčasnému vypovězení smlouvy. Kalkulačka povinného ručení vám během několika vteřin po zadání základních údajů o vašem vozidle ukáže, jaké jsou pro vás aktuální nabídky na trhu. Pak už si jen stačí zvolit konkrétní produkt.

Většinou se už dnes dá povinné ručení zařídit kompletně online, aniž byste museli fyzicky chodit někam na pobočku vybrané pojišťovny. To přináší nejen finanční, ale rovněž významnou časovou úsporu, vše vyřídíte v klidu a pohodlí domova.

Význam povinného ručení

Bez povinného ručení se jako majitelé automobilu či jiného motorového vozidla neobejdete. V opačném případě vás mohou čekat sankce v řádech až desítek tisíc korun, pokud se s nepojištěným vozidlem vydáte na veřejné komunikace. Povinné ručení nestojí tolik, abyste se mu za každou cenu museli vyhýbat.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru